FutbolGündem

Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva ateş püskürdü!..

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısına geç gelip, toplantıdan erken ayrılan Ankaragücü Kulübü Başkanı Sami Altınyuva, ”Bizi zor durumumuzdan yararlanan kulüplerle aynı masada oturmayacağımı söyleyerek toplantıyı terk ettim” dedi.

Sami Altınyuva, Futbol Disiplin Talimatı’nda şike yapan ve teşebbüs eden kulüplere verilecek cezaların öngörüldüğü 58. maddenin değiştirilmesine ilişkin yapılacak Futbol Federasyonu Genel Kurulu öncesinde düzenlenen Kulüpler Birliği Vakfı toplantısından, ilk ayrılan kulüp başkanı oldu.

Sami Altınyuva, vakfın önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, toplantıda alınacak karara saygılı olduklarını, Ankaragücü olarak, şike yapan ya da teşebbüs eden kulübün cezasının çekmesini ve Futbol Disiplin Talimatı’nın 58. maddesinin değiştirilmemesi tarafında olduklarını bildirdi.

Toplantıya bilerek geç geldiğini dile getiren Sami Altınyuva sözlerini şöyle sürdürdü; Ankaragücü olarak bize verilmiş sözler vardı. Kulüpler Birliği Vakfı’nda, bundan 15-20 gün önce, Ankaragücü’nün durumunu bana sorulmuştu. Ben de, kulüp başkanlarına bu konuyla ilgili bilgiler vermiştim. ‘Ankaragücü tarihinin en büyük sorunlarıyla karşı karşıyadır’ demiş, 40-50 gün zarfında yapmış olduklarımızı anlatmıştım. ‘Kulübün 100 trilyona yakın borcu var ve bu sorunlarla uğraşıyor’ dedim. ‘Transfer yasağımız var’ dedim.

‘Maç kazanıyoruz Federasyon’dan para gelmiyor, elimdeki futbolcular aynı gün ihtar çekmiş, alacaklarıyla ilgili nakit para istiyorlar’ dedim. ‘Bu konuyla ilgili olarak neler yapabilirsiniz-‘ dediğimde hepsi bana destek olmuştu. Önceden söz vardı, senet yoktu. Centilmenlik olarak bana verdikleri bazı sözleri vardı. Başta Gençlerbirliği, Eskişehirspor, Fenerbahçe, sözlerini tutmadılar. Futbolcuma nakit para, 10 gün sonrasına şahsi çekimi verdiğim halde, bizden habersiz futbolcularla görüşmüşler, konuşmuşlar ve anlaşmışlar. Beni elimde futbolcu kalmama durumuyla karşı karşıya bıraktılar.

Tepki olarak toplantıya geç geldim, erken gidiyorum. Bu şekilde sözünü tutan kulüpler için sözüm meclisten dışarı. Bir kardeşleri olarak da onlara Allah yollarını açık etsin diyorum ama fırsatçılık yaparak bizim zor durumumuzdan yararlanan kulüplerle aynı masada oturmayacağımı, onlarla aynı yolda dahi yürümeyeceğimi, söyleyerek toplantıyı terk ettim.

Toplantıda herkesin fikirlerini söylediğini kaydeden Altınyuva, birlik ve beraberlik içinde Türk futbolu adına güzel şeyler olacağına inandığını ifade etti.

”Ankaragücü, Kulüpler Birliği Vakfı’ndan ayrılacak mı-” şeklindeki soru üzerine ise Sami Altınyuva, ”Bu akşam yönetim kurulunda bu konuda, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımla görüşeceğim. Fikir alışverişinde bulunacağım. Şahsi görüşüm, bizi yalnız bıraktıkları için, ikinci bir karara kadar, yönetim kurulundan da onay alarak, kulüpler birliği toplantılarına katılmamaktır” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu