DünyaFutbolGündem

Aragones’ten emeklilik kararı!..

Aragones’ten emeklilik kararı!.. En son Fenerbahçe’yi çalıştıran 75 yaşındaki İspanyol Luis Aragones, artık teknik direktörlük yapmayacağını açıkladı…

İspanyol futbol dünyasınca “Bilge adam” (El Sabio) olarak adlandırılan Aragones, İspanya’nın ”vozpupuli” adlı basın kuruluşuna yaptığı açıklamada, ”Beni yaş emekli ediyor. Benim için bunun kararını vermek çok da zor olmadı. Türkiye’den ayrıldıktan sonra devam etmenin çok zor olacağını biliyordum. Sonunda size ‘tamam, bitti’ dedirten, yaş, nerede ve nasıl teknik direktörlük yapacağınız gibi çok farklı faktörler var” ifadelerini kullandı.

Kendisini, ”iyi bir futbolcu ve iyi bir teknik direktör, daha da fazlası değil” diye tanımlayan Aragones, bundan sonrası için her emekli gibi normal bir hayat yaşayacağını, futbolla artık fazla ilgilenmediğini ifade etti. Tüm hayatını futbola verdiğini, artık karşılık beklediğini dile getiren tecrübeli İspanyol teknik adam, ”Her şeyimi futbola borçluyum ama futbol da bana bir şeyler vermeli çünkü ona hayatımı adadım. Örneğin, Atletico’yu Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak görmek hoşuma gider” ifadelerini kullandı.

2008 yılında İspanya Milli Takımı’nı Avrupa şampiyonu yapan Luis Aragones, o dönemle ilgili bir soruya da ”Ben milli takımı bıraktım çünkü zamanı gelmişti. Avrupa Şampiyonası’nı kazanacağımızı bilmeme rağmen bunu söyledim çünkü kazanacağımızdan hemen hemen emindim, en iyi takıma sahiptim. Ayrılacağımı söyledim çünkü bırakma zamanımın geldiğini düşünüyordum. Ancak normali, federasyonun benim kalmam için daha fazlasını yapmasıydı fakat bunu yapmadı” cevabını verdi.

Aragones, İspanya Milli Takımı’nda aldığı en tartışmalı karar olan Raul’u kadro dışı bırakmasıyla ilgili de ”Raul medyatik bir futbolcuydu ve bunun bir sorun olacağını biliyordum ama Villa ve Torres, Raul’dan çok daha fazla verimliydi” değerlendirmesini yaptı. Ajansspor.com’un haberine göre, Aragones, teknik direktörlük kariyerinde Atletico Madrid, Real Betis, Barcelona, Espanyol, Sevilla, Valencia, Oviedo, Mallorca, İspanya Milli Takımı ve son olarak da Fenerbahçe’de görev yaptı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu