DünyaFutbolGündemSon Dakika

Arda Turan İle Bilal Meşe Mahkemeye

Arda Turan ve Bilal Meşe

 

Bilal Meşe, Arda Turan’ın Milli Uçağında Kendisine Saldırmasıyla İlgili Suç Duyurusunda Bulunmaya Hazırlanıyor

Milli Takım Yıldız oyuncusu Arda Turan, Makedonya maçı sonrası dönüş uçağında Bilal Meşe’nin boğazına sarılmış ve hakaretlerde bulunmuştu. Gece yarısı olan bu olay sosyal medya ve haber sitelerinde son dakika haber olarak gündeme gelmişdi. Bir çok spor yorumcusu ve gazeteci bu olaya tepki koyarken, Bilal Meşe’ye de  destek geldi.

Bilal Meşe; “Suç Duyurusunda Bulunacağım”

Dün gece yaşanan olayın ardından Bilal Meşe’den ilk açıklama geldi. Açıklamasında Bilal Meşe, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Olayı anlatan Meşe, “uçağa bindik. 12-A’da oturuyordum. Uçak motorlarını çalıştırdı ve kemerimi henüz bağlamıştım ki birden yanıma Bilal Meşeeee diye bağıran Arda’yı gördüm. Önce şaka yapıyor zannettim. Ancak bir iki saniye sonra küfürler ederek gelen yüzünde garip bir ifade gördüğüm Milli Takım’ın Kaptanı ile karşı karşıya kalmıştım. Şoktaydım. O hala ana avrat, din iman küfürlere devam ediyordu. Birden yanımıza önce fotomuhabirimiz Vedat Danacı geldi. “Ne yapıyorsun? Arda “dedi, onu sakinleştirmeye çalıştı. Bu arada salladığı bir yumruk boşa gitti. Aslında Vedat tuttuğu için yumruk boşa gitti. Milli Takım Antrenmrü Levent Şahin olaya müdahale etti. Birde koruma vardı. Onu sakinleştirmeye çalışıyorlardı. Korumaya bile ağzına geleni söyledi. Fatih Terim iyi ki arkaya gelmedi yoksa bu durumda, daha kötü şeyler de olabilirdi diye düşünüyorum. Bence gelmediği iyi oldu.” dedi.

Bilal Meşe açıklamasında; ” Şu anda İstanbul’a dönmeyi düşünüyorumn. Kalsamda Milli Yakım antrenmanlarına katılmayacağım zaten. Medya kuruluşlarındaki diğer arkadaşlarım da bir karar almak üzere olduklarını söylediler. Arda bana ‘seni bu uçağa alanın…’ diyerek ağıza alınmayacak küfürler savurduğu insanlar TFF Başkanı Yıldırım Demirörem ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’dir. Sabah gazete patronum Sayın Yıldırım Demirören aradı ve sakin olmamı söyledi. Olayın 15 tanığı var. Onlar da mahkemede şahit olacaklarını söylediler. Dönüşte hemen Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu