FutbolGündem

Aziz Yıldırım; Fenerbahçe kimseden iltimas beklemiyor!..

Aziz Yıldırım; Fenerbahçe kimseden iltimas beklemiyor!.. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi’nin 126. Sayısındaki Baş Yazısında, “Fenerbahçe kimseden iltimas beklemiyor, Fenerbahçe adil yargılanma, adalet bekliyor ve istiyor” dedi.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, UEFA kurullarının verdiği kararların ardından Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS) yürütmeyi durdurma kararı aldığını hatırlatarak, “Bugünlerde tüm enerjimiz ve çabamız; Fenerbahçemizin hak ettiği platformlarda yer almasına yönelik çalışmalarımızı hayata geçirme amacı taşıyor” dedi.

Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin ağustos sayısındaki yazısında, gündemin yoğunluğu nedeniyle dergideki yazılarına son birkaç aydır istemeden ara verdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bugünlerde tüm enerjimiz ve çabamız; Fenerbahçemizin hak ettiği platformlarda yer almasına yönelik çalışmalarımızı hayata geçirme amacı taşıyor. İki yılı aşkın bir süredir, sportif anlamda yaşadığımız başarıları bir yana bırakırsak, hiçbir spor kulübünün karşılaşmadığı ve karşılaşmayacağı zorluklarla karşılaştık; birliğimizle, inancımızla bugünlere ulaştık. O ilk günü anımsayarak, bugüne kadar neler yaşadığımızı düşünürsek hep birlikte büyük bir iş başardığımızı, sizlerin katkısıyla sayısız zafere, Avrupa’da başarıya imza attığımızı göreceksiniz.”

Fenerbahçe’nin kimseden iltimas beklemediğini kaydeden Aziz Yıldırım, yazısında şu görüşlere yer verdi:

“Biliyorsunuz, UEFA kurullarının kararına yönelik CAS, yürütmeyi durdurma kararı alarak, ülkemizin güzide (!) spor hukukçularının ilmik ilmik ördüğü zemini yerle bir etti. Biz bu karara şaşırmadık, bu kararı bekliyorduk. Bu dakikadan itibaren sonuç ne olursa olsun ilk günden bu yana her platformda yüksek sesle tekrar ettiğimiz gibi; Fenerbahçe kimseden iltimas beklemiyor, Fenerbahçe adil yargılanma, adalet bekliyor ve istiyor. Fenerbahçe; dini, dili, ırkı, düşüncesi, sempatisi, oyu birbirinden farklı milyonların rengidir ve bu renklerin tek bir sesi vardır. O da tarihinin her bir yaprağına duyduğu inançtır, itibardır. Bu inançla, türlü ve imkansız gibi görünen engellerin aşılabileceğine dair sayısız örnek gösterdik, gösterdiniz. Bunun için sizlere yürekten teşekkür ederim. Varlığınızı hissetmek en büyük gücümüz oldu ve olacak.”

“Ligde ve Avrupa’da zirveyi hedefliyoruz”

Yeni transferlerle daha da güçlenen futbol takımına, teknik direktör Ersun Yanal ve ekibine başarılarla, kupalarla dolu bir sezon dileyen Aziz Yıldırım, teknik ekibe ve futbolculara inandıklarını bildirdi. Fenerbahçe yönetimi olarak takıma her zaman var güçleriyle destek olacaklarını vurgulayan başkan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Taraftarımızın da dillere destan gücü, desteği buna eklenecek ve büyük Fenerbahçe ailesi her zaman olduğu gibi tek yürek, tek yumruk tüm zorlukların üstesinden gelecek ve zirveye koşacak. Bu sezon futbolcularımızla,
tribünlerin kenetlenmesine, tek ses, tek nefes olmasına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bunu başarabilirsek önümüzde kimse duramaz. Geçen sezon Avrupa’da finalin kapısından dönen, Türkiye Kupası’nı kazanan, 3 kulvarda 64 maç oynayarak tarihe geçen takımımız, bu sezon da ligde ve Avrupa’da zirveyi hedefliyor.”

Aziz Yıldırım, başantrenörlüğe Zeljko Obradovic’i getirdikten sonra Bjelica, Zoric ve Kleiza ile yenilenen Fenerbahçe Ülker’den Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da da başarıyı “olmazsa olmaz” gördüğünü kaydetti. Tüm sporculara başarılar dileyen Yıldırım, yazısını “Gelin bu hedeflere hep birlikte koşalım, el ele verelim, kenetlenelim. O zaman başarı kaçınılmaz olacak, mayısın rengi her branşta yine sarı-lacivert olacaktır” diye tamamladı.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu