FutbolGündem

Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Yargıtay’ın kararına itiraz geldi!..

Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Yargıtay’ın kararına itiraz geldi!.. Yargıtay’ın Aziz Yıldırım için verdiği karara Yıldırım’ın avukatlarından itiraz geldi…

Yargıtay 5. Ceza Dairesi geçtiğimiz cuma günü 93 sanıklı “futbolda şike davasıyla ilgili” kararını açıklamıştı. ‘Örgüt kurmak’ ile ‘şike yapmak’ ve ‘teşvik primi’nden aldığı cezaları onanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım karara itiraz etti. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Aziz Yıldırım’ın avukatı Köksal Bayraktar bugün Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak “karar düzeltme” talebiyle itirazda bulundu.

YARGITAY’IN KARARINDAN

Aziz Yıldırım’ın İstanbul BB – Fenerbahçe, Kardemir Karabükspor – Fenerbahçe, Fenerbahçe – MKE Ankaragücü ve Sivasspor – Fenerbahçe maçlarından şike, Trabzonspor – Bursaspor, Eskişehirspor -Trabzonspor, Trabzonspor- İstanbul BB maçlarından ise teşvik primi suçlarından 3 yıl 9 aylık hapis cezası onandı. Yıldırım hakkında suç örgütü kurmak suçundan verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası da onandı. Yargıtay, Aziz Yıldırım hakkında Bursaspor – İstanbul BB, Gençlerbirliği – Trabzonspor, Fenerbahçe – Kasımpaşa, Gençlerbirliği – Fenerbahçe, Eskişehirspor – Fenerbahçe maçlarında şike ve teşvik suçlamalarından verilen beraat kararlarını da yerinde buldu ve onadı.

Aziz Yıldırım şike ve teşvik suçundan 3 yıl 9 ay, örgüt kurmak suçundan ise 2 yıl 6 olmak üzere toplam 6 yıl 3 ay ceza verilmişti. Aziz Yıldırım’ın İnfaz Yasası gereğince 4 yıl 8 ay 15 gün hapis yatması gerekiyordu. Yıldırım’ın yattığı 1 yıllık süre bu cezadan düşülecek Yıldırım geriye kalan 3 yıl 8 ay 15 günlük hapis cezasını yatacak. Ancak Aziz Yıldırım cezasının bitmesine 1 yıl kala tahliye de edilebilir. Denetimli Serbestlik Yasasının ilgili hükmüne göre, iyi hali gözlenen hükümlü, cezasının bitmesine 1 yıl kala cezaevi’nden salıveriliyor Bu arada cezası onanan Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe başkanlığı da düşecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu