FutbolGündem

UEFA Tahkim Kurulu cezayı onadı; Aziz Yıldırım, olağanüstü kongre kararını açıklayacak!..

NationalTurk’ün haberine göre, Fenerbahçe’ye UEFA tarafından verilen 2 yıl cezanın Tahkim Kurulu tarafından onanmasının ardından başkan Aziz Yıldırım’ın 27 Temmuz’da Divan Kurulu üyelerine vereceği iftar yemeğinde olağanüstü kongre kararını açıklayacağı iddia edildi.

Kongre üyesi Recep Özcan’ın açtığı dava sonrası İstanbul 5. Asliye Mahkemesi tarafından kulüp üyeliği dondurulan Başkan Aziz Yıldırım’ın, iki yıl Avrupa’dan men kararı üzerine olağanüstü genel kurul için hazırlık yaptığı iddia edildi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre 27 Temmuz’da Divan Kurulu üyelerine vereceği iftar yemeğinde bu kararını açıklaması beklenen Başkan Aziz Yıldırım’ın yeniden aday olmayı düşünmediği belirlendi. Kayyum atamasının kulüp için şık olmayacağını düşünen sarı-lacivertli kulübün başkanı bu yüzden bir süredir aklında bulunan genel kurul planını yürürlüğe koyacak.

Yaklaşık iki yıldır stresli ve sıkıntılı günler geçiren Aziz Yıldırım’ın yönetici arkadaşları ile durum değerlendirmesi yaptığı, Fenerbahçe için şu aşamada seçime gitmenin en mantıklı yol olduğu görüşü üzerinde herkesin fikir birliğine vardığı kaydedildi. Yıldırım’ın seçim kararı sonrası daha önce kulüpten ihraç edilen isimlerin affedilmesi için harekete geçeceği de bildirildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu