FutbolTransfer

Baki Mercimek’le de yollar ayrıldı

Baki Mercimek’le de yollar ayrıldı

Mehmet Yozgatlı’dan sonra Baki Mercimek’le de yollar ayrıldı!

Beşiktaş’ta dış transfer çalışmaları devam ederken, iç transferde de Yıldırım Demirören, Sinan Engin’in kadroda görmek istemediği oyuncularla yollar ayrılıyor.

Yıldırım Demirören, Sinan Engin’in ve Ertuğrul Sağlam’ın mütabık kalarak istemediği ve bu sezon sözleşmesi biten Baki Mercimek’e yönetim tarafından “kendine kulüp bul” denilirken, geçtiğimiz sezon

Yozgatlı’ya sözleşme fesih bedeli olarak bir ödeme yapılmayacağı ve bu oyuncunun alacaklarına karşılık bonservisinin bedelsiz verileceği öğrenildi.

Baki Mercimek’in ise Beşiktaş’tan ayrıldığı için üzgün olduğunu ve , “İki sezondur iyi ya da kötü mücadele ettim. Sürekli ilk 11 oynamadım belki ama bana görev verildiği zaman elimden geleni yaptım. Gönderilmem kulübe ne kazandıracak?” dediği belirtildi.

Ayrıca Beşiktaş menajeri Sinan Engin’in geçtiğimiz günlerde yaptığı “Taraftarımızın görmek istemediği oyuncular ile yollarımız ayıracağız” açıklamasına gönderme yaparak, “Bu açıklamayı yapanlar önce kendilerine baksınlar. Taraftar onları da görmek istemiyorsa, onlarda bu takımdan gitmeliler” dedi. “

Taraftarla futbolcunu arasına girmesinler. Taraftarların onları isteyip istemediğini de değerlendirsinler.!

Beşiktaş taraftarıyla her zaman arasının iyi olduğu taraftarın kendisini gerçekten sevdiğini söyleyen Baki
” Onlar beni geröekten sevdiler omuzum çıktı .Çıkık omuzla maçı tamamladım. Burnum kırıldı oynadım .Sakatlandım sakat sakat maça devam ettim. Taraftar bana her zaman sahip çıktı ve sevdi.

Bizimle taraftar arasına girip laf üretmesinler” diyerel sözlerine Beşiktaş’tan gönderilme şeklinin profesyonelce olmadığını belirterek devam etti “Beni bugüne kadar bekletip, sadece telefon ederek kadroda düşünmediklerini bildirdiler. Bu bana yapılan bir saygısızlıktı. En azından yüz yüze oturup kararlarını açıklayabilirlerdi. Son iki yılda olduğu gibi takımdan ayrılış şeklimde de gördüm ki bana hakkettiğim değeri göstermediler. Bundan bir kaç gün önce taraftarın takımda görmek istemediği futbolcular ile ilişkimizi keseceğiz diyenler önce kendilerine baksınlar. Taraftarla futbolcunu arasına girmesinler. Bu sözleri söyleyen kişiler taraftarların onları isteyip istemediğini de değerlendirsinler. Eğer taraftar bu takımın menajerini veya başka bir çalışanını istemiyorsa onlarda Beşiktaş’tan kopsunlar” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu