DünyaGündem

Barcelona’da Neymar krizi büyüyor!..

NationalTurk’ün haberine göre, Barcelona’da Neymar krizi büyüyor!.. Neymar transferinde usulsüzlük yapıldığına ilişkin iddianamenin kabul edilip sanık olması halinde Barcelona Başkanı Sandro Rosell’in istifa edeceği iddia edildi.

Katalonya’da yayın yapan La Vanguardia gazetesinin ”Sandro Rosell, Barcelona’yı korumak için uzun sürecek adli mücadele sırasında kulüp başkanlığını bırakma olasılığını kabul ediyor” iddiası, İspanyol spor kamuoyunda yankı uyandırdı.

Temmuz 2010’dan beri başkanlık koltuğunda oturan Sandro Rosell’in kısa bir süre içinde yönetim kurulunu toplayarak istifa ihtimalini masaya yatıracağının da ileri sürüldüğü haberde Rosell’in, Neymar’ın sözleşmesinde hiçbir yasa dışı durum olmadığına kesinlikle ikna olduğu ve konunun açıklığa kavuşacağına ilişkin inancının tam olduğu da belirtildi.

Sandro Rosell’in her şeye rağmen tartışmalar nedeniyle kişisel tehditler aldığı, hem kendisinin hem de kulübün baskı altında tutulmaya çalışıldığını düşündüğü kaydedildi.

”Barcelona’nın imajını öncelikli olarak düşünen Rosell’in, Neymar’ı Barça’ya getirdiği için sanık olarak yargılanması halinde, ahlaki açıdan kulüp başkanlığını bırakmaya kendisini zorunlu hissedeceği” yorumu da haberde yer aldı.

Öte yandan Barcelona Kulübü sözcüsü Toni Freixa da aynı gazeteye verdiği demeçte, Neymar’ın sözleşmesiyle ilgili adli soruşturmanın Madrid’den Barcelona’ya getirilmesini istediğini bildirdi. Freixa, kulüp avukatlarının yargıç Ruz’un kararına itiraz edip, soruşturmanın Barcelona’daki mahkemelere sevkini talep etti. Toni Freixa, soruşturmanın Barcelona’ya getirilmesiyle ”daha iyi korunacağını ve daha az medya baskısının olacağını” belirtti.

”En büyük hatamız, 57 milyon avroya mal olan bir futbolcuyu sunarken, bu 57 milyonun nasıl dağıtıldığını net olarak açıklamamak oldu” diyen Freixa, ”her şeye rağmen en ufak bir suç işlenmediğini, her kulübün uyguladığı prosedürün izlendiğini” kaydetti.

Freixa ”daha savunmamızı yapmadık” ifadeleriyle, “ön yargılı davranıldığını” savundu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu