DünyaGündem

Barcelona, İlkay Gündoğan’ı sağlık kontrolünden geçirdi!..

Barcelona, İlkay Gündoğan’ı sağlık kontrolünden geçirdi!.. Barcelona kulübü İlkay Gündoğan transferinde önemli bir adımı attı. Haftasonu kulüp doktoru Ricard Pruna’yı Almanya’ya gönderen Katalan takımı burada Türk asıllı Alman oyuncuyu baştan aşağı sağlık kontrolünden geçirdi.

İspanyol El Mundo Deportivo Gazetesi, Barcelonalı yöneticilerin, sakatlıktan dolayı transferi geciken Borussia Dortmund’lu oyuncu İlkay ile ilgili resmi kararı kulüp doktoru Pruna’nın bu ziyaretinden sonra vereceğini yazdı. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, İlkay’ın sağlık kontrolünden geçmesi halinde resmi transfer haberinin önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulması bekleniyor..

 

Gazete, İlkay’ın omuzundaki sakatlığının gizemliğini koruduğuna yer vererek Alman kulübünün bu oyuncunun sağlığı ile ilgili net bilgiler vermekten kaçındığını belirtti. İlkay Gündoğan’ın takımla çalışmalara başlamasına rağmen halen ağrılarının devam ettiğine de işaret eden gazete, doktor Pruna’nın bu yüzden İlkay’ı tam anlamı ile sağlık testine tabi tutarak rapor hazırladığını belirtti.

İlkay Gündoğan Almanya Milli Takımı’nın Paraguay ile oynadığı hazırlık maçında sakatlanmıştı. Barcelona Teknik Direktörü Tito Martino’da hazırlamış olduğu bir transfer listesine orta sahaya alınmasını istediği oyuncuların başında Arda Turan ile İlkay’ı göstermişti.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
%d