DünyaFutbolGündem

Barcelona, Milan’ı UEFA’ya şikayet edecek

Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Milan ile 0-0 berabere kalan Barcelona, San Siro’nun kötü saha zeminini UEFA’ya şikayet edecek.

İspanyol basınında yer alan Barcelona Kulübü kaynaklı haberlerde, San Siro Stadı’ndaki sahanın kötü olmasından dolayı futbolcuların ciddi sakatlık tehlikeleri atlattıkları savunularak, buna karşı olarak UEFA’ya bir şikayet yazısı yollanacağı bildirildi. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, maç sonrasında Barcelonalı futbolcular ve teknik heyet tarafından yapılan açıklamalarda da sahanın kötülüğünden yakınıldı.

Barcelona Teknik Direktörü Josep Guardiola, “Bu saha güneş görmüyor, her zaman çok kötü. Bu, burayı yönetenlere bağlı olan bir şey. Biz sadece futbolseverlere güzel bir maç seyrettirmek için buraya geldiğimizde iyi bir çim bulmayı umuyoruz ama tam tersine sürekli kayan, kalkan bir çim buluyoruz. Gerekli önlemler alınmalı. UEFA her zaman güzel futbolu savunuyor, bunun için ilk önce sahaya bakılmalı” dedi.

Futbolcular da saha zeminine ilişkin, “Saha çok tehlikeliydi, bir şeyler yapılmalı. Biz her türlü şartlara hazırlıklıyız ve uyum sağlıyoruz ama bu tip sahalarda güzel futbol oynanamaz” şeklinde ifadeler kullandılar.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu