DünyaFutbolGündem

Jose Mourinho psikolojik baskı altında!..

İspanya ligi’ni yakından takip eden ve Haliç Üniversitesini Dünya Şampiyonu yapan Futbolistan yazarı Teknik direktör Müslüm Kemal Gülhan maç öncesini sizler için mercek altına aldı… İşte Gülhan’ın yorumu;

Sadece İspanya için değil, dünya futbolu için büyük gün. Geçmişten geleceğe uzanan en önemli futbol miraslarından El Clasico yani Barcelona-Real Madrid rekabetinde, tarihe bir not daha düşülecek…

La Liga’nın 13. haftası iki futbol devini; Barcelona ile Real Madrid’i, “Nou Camp” stadında karşı karşıya getirecek. Birçoklarına göre dünyanın en iyi 2 takımının mücadelesinden nasıl bir sonuç çıkacağı şimdiden merakla bekleniyor. Sadece 2 takım değil; Cristiano Ronaldo-Lionel Messi savaşı da milyonları ekranlara kilitleyecek. El Clasico’yu izlemek için, dünya çapında 400 milyon kişi televizyonlarının karşısına geçecek. Real Madrid’in başında Jose Mourinho’nun bulunması, karşılaşmayı daha da ilginç kılıyor.

Derbideki en önemli konu futboldan çok Mourinho’nun içinde bulunduğu psikolojik baskı. Hem kendi liginde ceza aldı, hemde UEFA’da soruşturma açıldı. Bunlar Mourinho üzerinde olumsuz bir etki uyandırabilir. Gerçe Mourinho bu tip baskıları hep lehine çevirmiştir. Ama bugünkü süreç pek altından kalkılacak gibi değil.

Maç ile ilgili ise Barcelona’nın Real Madrid ile rekabetinin dışında Barcelona’nın bir de Mourinho ile rekabeti var. Bu Barcelona için olumlu bir etki. Fakat maçın 60’ıncı dakikasına kadar bir beraberlik söz konusu olursa Real Madrid’in maçı kazanma şansı daha yüksek. İki kulüpte birbirlerinin var olma sebebi. Zaten bu yüzden bu kadar büyük bir rekabet psikolojisi ortaya çıkıyor.

[media id=68 width=610 height=340]
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu