DünyaGündem

Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness hakkında vergi kaçırma iddiasıyla dava açıldı!..

NationalTurk’ün haberine göre, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Bayern Münih’in Başkanı Uli Hoeness hakkında vergi kaçırma iddiasıyla dava açıldı.

Münih Savcılığı, Hoeness hakkında vergi kaçırma iddasıyla dava açtı. Savcılık, mahkemenin davayı kabul edilmesi için Münih Eyalet Mahkemesi Ekonomi Odası’nın onay vermesi gerektiğini bildirdi. Hoeness’in bu yılın ocak ayında, Münih Vergi Dairesi’ne İsviçre’de bulunan banka hesabı nedeniyle kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Alman Vergi Yasası’na göre, “vergi mükellefinin kendisi hakkında suç duyurusunda bulunması, alınacak cezayı hafifletmek ve ödenecek cezada indirim alabilmek” amacını taşıyor. Konuyu soruşturan Münih Savcılığı dava açmaya karar verdi.

Hoeness hakkında yaklaşık 10 yıl önce Zürih merkezli bir İsviçre bankasında açtığı hesaba milyonlarca avro aktardığı ve Hoeness’in faiz gelirini Alman vergi dairesine beyan etmediği iddia edilmişti. Bayern Münih kulübü geçen sezon Bundesliga, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Almanya Kupası şampiyonu olmuştu.

Sportif açıdan çok başarılı bir sezonu geride bırakan futbol takımının bu süreçten nasıl etkileneceği Almanya’da merak konusu oldu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu