Gündem

Belediye yetmez federasyonu isterim!

Turkcell Süper Lig’de neredeyse her kulübün hakem hataları nedeniyle sert tepki gösterdiği Futbol Federasyonu çatırdamaya devam ediyor.

Tepkiler nedeniyle Mahmut Özgener’in koltuğunun tehlikede olduğu yorumları yapılırken, yerine çok sürpriz bir ismin “atanmasının” planlandığı da ileri sürüldü.

İddialara göre AKP’nin Üsküdar Belediye Başkanlığı için, 29 Mart’ta başkan seçilen Mustafa Kara’dan önce, İstanbul Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ’a adaylık teklif götürdüğü ancak Gümüşdağ’ın “futbol federasyonunda görev alabilirim” diyerek red yanıtını verdiği belirtiliyor.

Bilindiği gibi Göksel Gümüşdağ, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın damadı.

Bir hatırlatma daha yapacak olursak, şu anki federasyon başkanı Mahmut Özgener, hükümetle arası iyi olmayan ve sürekli eleştiren, eleştirilen bir isim.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın arkadaşı olan Hasan Doğan’ın vefatının ardından hükümet ile futbol federasyonu arasındaki soğuk ortamı fırsat bilen Göksel Gümüşdağ’ın, federasyon başkanı olmak için kulis çalışmalarına başladığı ve bu yolda çok da zorlanmayacağı gelen haberler arasında.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu