Haber

BELTAŞ A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Sarı Yargılanıyor

Serdar Bilgili döneminde Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel müdürü olan Gökhan Sarı hakkında BELTAŞ A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinde bulunduğu süre içerisinde Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmaktan dolayı Türk Ceza Kanunu’nun 155.maddesine göre cezalandırılması istendi.

Yine Serdar Bilgili’nin söforü olarak iddia edilen Hayrettin Güven isimli kişinin de Beşiktaş Belediyesine ait ıhlamurdere Caddesindeki otoparkın yine Serdar Bilgili döneminde Genel Sekreterlik makamında bulunan şimdiki Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da onayı ile BELTAŞ A.Ş işgaliye karşılığı kullanımının verilmesi ve buranın da sahibi olan Nergis Otopark şirketi görevlilerinden fişsiz olarak yerlerin ücretlerinin mümkün olduğu kadarıyla fişşiz olarak toplanmasına karıştığı için 5237 sayılı TCK 155/2 maddesine göre cezalandırılması istendi.

Savcılık iddianamesinde yer alan husuların görüşüleceği mahkemenin 30 Kasım 2007 tarihinde 4.Asliye Ceza Mahkemesinde saat 10.00’da duruşmasına başlanacak.

Bu mahkeme ile birlikte İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişlerinin hazırladığı 30 sayfalık Tevdi raporunda Beşiktaş Belediyesinin karıştığı 22 maddelik iddianın bulunduğu..

BELTAŞ A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Sarı YargılanıyorVe bu raporda Beşiktaş Kulübü eski denetleme başkanı Uğur Büyükbalkan’ın, yine Serdar Bilgili döneminde yönetim kurulu üyesi olan Beşiktaş Belediyesi Başkan danışmanı görevini sürdüren Cem Bilge’nin, sanatçı Yılmaz Erdoğan, Bilgili dönemininde Beşiktaş eski icraa komitesi başkanı olan Hüsnü Güreli’nin, Beşiktaş belediyesi meclis üyesiyken Belediye ile ihtilaflar yaşanan Fulya Projesinden sonra Beşiktaş Kulünde görev almaya başlayan Hasan Bozkurter’in, Beşiktaş eski kulüp müdürü Cemil Ulusel’in yeğeni Erkan Ulusel’in, Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Adnan Polat’ın’da isimlerinin geçtiği birçok otopark, inşaat, reklam, park ve işletme ile ilgili usulsüzlüklerin rapor edildiği tutanaklarında gündeme geleceği ve İçişleri Bakanlığı Müfettiş raporunun değerlendirmelerininn kamuoyunda büyük yankı uyandıracağı bekleniyor…

Futbolistan / Özel

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: