FutbolGündem

Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren’den yabancı oyuncu alacaklarıyla ilgili açıklama!..

Beşiktaş’ın Basın Sözcüsü Mete Düren, yabancı futbolcuların alacakları ile ilgili basında çıkan haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Mete Düren, siyah-beyazlı kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, bazı yabancı futbolcuların ücretlerinin ödenmemesi üzerine konunun uluslararası boyuta taşındığına ilişkin haberlere açıklık getirirken şu ifadeleri kullandı;

06. 02. 2012 tarihinde bir takım basın organlarında, bazı yabancı futbolcularımızın ücretlerinin ödenmemesi üzerine konunun uluslararası boyuta taşındığına ilişkin haberlere dair, internet sitemiz www.bjk.com.tr’de açıklamalarda bulunmuş, Türkiye’nin mevcut futbol ekonomisinin durumuna paralel olarak Kulubümüzde de futbolcularımızın hak edişlerinin ödenmesinde bir takım makul gecikmelerin söz konusu olabileceğini ve Yönetimimizin, futbolcularımızın bu konudaki taleplerini, karşılıklı iyi niyet ve anlayış çerçevesinde birbiri ardına sırayla çözmekte olduğunu, bu sürecin uluslararası platforma taşınmış herhangi bir boyutunun olmadığını camiamızın bilmesini istediğimizi belirtmiştim.

Bilindiği üzere Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. halka açık bir şirket olup, üç ayda bir yayınladığı finansal raporlarına Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan ulaşılabilmektedir. En son açıklanan 30.11.2011 tarihli 6 aylık faaliyet dönemine ilişkin finansal tablo dipnotlarında da FIFA ve CAS nezdinde ihtilaf olan tüm futbolcu anlaşmazlıklarımız (Fabian Ernst gibi) açıklanmış bulunmaktadır.

Yukarıda yer alan açıklama ise 06.02.2012 tarihli açıklamaya konu haberlerde sözü edilen Holosko, Sivok ve Fernandes ile ilgili olup; söz konusu haberlere ithafen bu futbolcularla ilgili uluslararası boyutta (FIFA, CAS v.b.) bir problem olmadığı tarafımdan ifade edilmiştir. Kamuoyunda herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına ikinci bir açıklama yapma gereği doğmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu