FutbolGündemTransfer

Flaş… Flaş… Beşiktaş Delgado’yu gönderdi

Beşiktaş’a 2006-2007 sezonunu başında İsviçre’nin Basel takımından 5 euro bonservis bedeliyle transfer edilen Matias Delgado ile siyah-beyazlı takım yollarını ayırdı.

Yabancı kontenjanını açmak için uzun süredir karar veremeyen Beşiktaş yönetiminin, eski kaptan Delgado’da karar kıldığı ve Abu Dabhi kulübü Al-Jazira’yla anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Ntvspor’un haberine göre, ”Beşiktaş’tan daha önce gönderilmesi gündeme gelen ancak teknik direktör Bernd Schuster’in isteğiyle kadroda tutulan eski takım kaptanı Matias Delgado, İstanbul Büyükşehir Belediye maçında verilen şansı iyi kullanamayınca, Alman teknik adamın da gözünden düştü.

Schuster, Abu Dabhi kulübü Al-Jazira’den teklif alan Arjantinli’nin ayrılmasına onay verdi.” ifadelerine yer verildi. Beşiktaş’a 2006-2007 sezonunun başında 5 milyon euro bonservis bedeliyle İsviçre’nin Basel kulübünden transfer edilen Arjantinli Matias Delgado’nun takımdan ayrılmasına karar verildi.

Geçen sezon sakatlığı nedeniyle sözleşmesi dondurulan takımın eski kaptanı Delgado bu sezon da yeni teknik direktör Bernd Schuster’in gözüne giremedi. Abu Dabhi kulübü Al-Jazira’nin 4 gün önce Beşiktaş’a yaptığı kiralık teklifi Schuster engeline takılırken, Arjantinli futbolcunun İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçındaki kötü performansı alman teknik adamın da fikrini değiştirdi.

Schuster’den “satabilirsiniz” raporunu alan yönetim Al-Jazira kulübü ile anlaşmaya vardığı iddia edildi. Al-Jazira kulübü Beşiktaş’a bonservis bedeli ödemeyecek, ancak Delgado’nun siyah-beyazlı kulüpten bu sezon alacağı olan 2 milyon 250 bin euro’yu almayacağı belirtildi.

Bilindiği gibi Matias Delgado’nun Beşiktaşla sözleşmesi sezon sonunda bitiyordu. Delgado, Beşiktaş’tan yıllık 2 milyon 100 bin euro para alıyordu. Ayrıca Abu Dabhi kulübü Al-Jazira’nin Beşiktaş’ın Gaziantepspor’dan büyük ümitlerle transfer ettiği Tabata’yı da renklerine bağlamak istediği iddia edildi.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu