FutbolGündemTransfer

Beşiktaşlı futbolcular kazan kaldırdı; Yabancı oyuncular FIFA’ya gidecek

Beşiktaşlı futbolcular kazan kaldırdı… Menajer Jorge Mendes aracılığıyla yaptığı pahalı transferlerle Beşiktaş Kulübü’nü borç batağına sürükleyen Başkan Yıldırım Demirören, kulübün futbolculara alacaklarını ödeyemediği için zorda..

Yerli ve yabancılar oyuncular Portekizli yıldız Ricardo Quaresma önderliğinde toplandı ve paralarının gününde ödenmemesi nedeniyle sıkıntıları dile getirildi. Bu nedenle de antrenman tam 1 saat geç başladı!

 

İşte Habertürk Gazetesi’nden Kartal Yiğit’in özel haberi;

Futbolcular idmana 1 saat geç çıktı. Basına kapalı gerçekleşen çalışma öncesinde yaşananlar ise yönetimi ilerleyen günlerde bir hayli terletecek olayların masaya yatırılmasıydı…

Ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreç geçiren Siyah-Beyazlılar’da futbolcular alacaklarının ödenmemesi nedeniyle ilk kez tek vücut oldu. Genelde yabancıların ödemelerine öncelik veriliyordu. Ve işte o yabancılardan Quaresma başta olmak üzere tüm oyuncular aralarında toplantı yaptı. Bu ‘ekonomik kriz zirvesine’ teknik direktör Carlos Carvalhal de çağrıldı.

Portekizli teknik adam da oyuncularının sıkıntılarına ortak olmak adına toplantıya katıldı. Bu sezonki alacaklarını alamayan ve hala geçen yıldan kalma paralarının ödendiği öğrenilen oyuncular “Paramızı alamıyoruz. Bu zamana kadar sabır gösterdik ancak bizim de kendimize göre planlarımız var” diyerek hocalarına durumu anlattı.

Bu konuda yardım isteyen oyuncuların “Biz Beşiktaş’ı çok seviyoruz ve burada mutluyuz. Ancak gerekli ödemeler yapılmazsa istemeyerek de olsa yasal haklarımızı arayabiliriz” dedikleri ve hoca aracılığıyla yönetime mesaj gönderdikleri öğrenildi.

BAŞKANA ÇIKACAKLAR

Şu ana kadar yabancılara ödeme konusunda toleransa rağmen sesini çıkarmayan yerli oyuncular da ortak sıkıntılarını dile getirdi. Takım ortak karar alıp Trabzonspor maçından sonra ödeme yapılmazsa konuyu direkt başkan Yıldırım Demirören’e taşımayı düşünüyor. Yabancı oyuncuların yerliler kadar sabırlı davranmayacağı ödeme yapılmaması halinde FIFA’ya bile başvurmayı düşündükleri kaydedildi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: