FutbolGündemTransfer

Beşiktaş’ın çiçeği burnunda başkanı Fikret Orman, reçeteyi açıkladı!..

Beşiktaş’ın yeni başkanı Fikret Orman, ilk önce durum tespiti yapacaklarını ve sonra seri olarak icraatlara başlayacaklarını belirtirken, yapılması gerekenleri bir bir sıraladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş’ın, Beşiktaşlıların istediği şekilde yönetileceğini söyledi.
Siyah-beyazlı kulübün dün yapılan olağanüstü seçimli genel kurulunda başkanlığa seçilen Fikret Orman, bugün yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, kulübün futbol şubesinin kurucularından Şeref Bey’in Yahya Efendi Türbesi’ndeki mezarını ziyaret edip, dua okudu.

Orman, daha sonra yaptığı açıklamada, kulübün bu kadar taraftarının olmasına, bu kadar insanın gönlünde yer etmesine sebep olan ve kulübün kuruluşunda harcı olan insanların bulunduğunu belirterek, “Biz bugün buradaysak, bu kadar itibar görüyorsak onların sayesinde. Onların çizmiş olduğu vizyon sayesinde. Beşiktaşlılığımızdan gurur duyuyorsak her şeyi onlara borçluyuz. Şeref Bey bizim için önemli bir insan. Ondan sonra gelen Baba Hakkı gibi bütün büyüklerimiz de çok önemli. Bu işe ilk harcı koyan Şeref Bey’i ziyaret etmek istedik, arkadaşlarımızla birlikte hayır duamızla işimize başlayalım istedik” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ, BEŞİKTAŞLILARIN İSTEDİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLECEK”

Beşiktaş’ın, Beşiktaşlıların istediği şekilde yönetileceğini anlatan Orman, “Bir tek çizgimiz var, o da Beşiktaşlılık çizgisidir. Bunun haricinde hiçbir konuyla ilgilenmiyoruz” dedi. Teknik direktör Carlos Carvalhal ve Portekizli futbolcuların gönderileceği yönünde spekülasyonlar yapıldığının hatırlatılması üzerine Orman şöyle konuştu; Oyuncularla alakalı olarak, sezon sonuna kadar takımın halini görmek istiyorum.

Biz daha mazbatamızı almadık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla tartışmadan bir konuda karar vermem. Paylaşımcı bir yönetim anlayışım var. Şu anda yönetimdeki hiçbir arkadaşımla bu konuyu konuşmadık. Yarın saat 16.00’da mazbatamızı alacağız, daha sonra da yönetim kurulunda konuşur, fikrimizi beyan ederiz.

“ÖNCE MALİ DİSİPLİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Beşiktaş Kulübü’nün eski başkanlarından Serdar Bilgili’nin “Yeni yönetimden 2-3 yıl sportif başarı beklenmesin, mali başarı beklensin” dediğinin hatırlatılması üzerine Fikret Orman şöyle devam etti; Aday olduğumdan bu yana benzer ifadeleri kullanıyorum. Beşiktaş’ın her zaman hedefi şampiyonluktur ama, Beşiktaş’ın mali sıkıntı içinde olduğunu herkes kabul ediyor. Önce biraz mali disipline ihtiyacımız var.

Beşiktaş’ı ekonomik olarak bir çizgiye getirmemiz lazım. İlk hedefimiz bu. ‘Çok yıldız transferler yapacağız, seneye şampiyon olacağız’ gibi arkası dolu olmayan iddialı laflar etmenin manası yok. Mevcut borçları ödemek için kaynak yaratmak lazım. Yeni transferler için konuşmak çok erken. Önümüzde 2 aylık bir süreç var. Çok aceleci olmayın, bizden çok acele hareketler beklemeyin. İlk önce durum tespiti yapacağız, planlama yapacağız, sonra seri olarak icraatlara başlayacağız.

“YAPILMASI GEREKEN ÇOK İŞ VAR”

NationalTurk Haber

“Beşiktaş’ta yapılması gereken çok iş var, biz de bunun için buradayız” diyen Orman, “Ağlanıp sızlanacak bir durum yok. Geriye dönüp, ‘Şöyleydi’ demenin de manası yok. Biz artık çözüm bulmak, yeni bir sayfa açmak için buradayız, elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Orman, transferle ilgili bir soruya, “Transfer döneminde değiliz. Benim işim transfer yapmak değil. İlk etapta teknik kadroyla konuşacağım. Play-off var önümüzde ve bu takımla oynayacağız. Şu anda gündemimiz transfer değil, önümüzde play-off var” yanıtını verdi. Play-off’ta hangi takımı şanslı gördüğü sorusuna ise Fikret Orman, “Ben Beşiktaş’ın başkanıyım, herhalde Beşiktaş’ı avantajlı görürüm” cevabını verdi.

“NE STAT PROJESİ GÖRDÜM, NE DE İZİN”

Fikret Orman, stadın durumuyla ilgili bir soru üzerine de, “Ne bir stat projesi gördüm, ne de bir stat izni gördüm. Çarşamba günü gündemlerimizden biri odur. Eski yöneticimiz, değerli büyüğümüz Orhan Saka’dan bilgi alacağız. Beşiktaş’ta devamlılık esastır. Bilgileri alalım, sonra paylaşırız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in kutlama mesajlarının olduğunun hatırlatılması üzerine dez Orman, “Sağ olsunlar. Netice itibariyle Beşiktaş’ı temsil ediyorum. Onlar da Beşiktaş’a gönül vermiş insanlar, sağ olsunlar” dedi.

Beşiktaş’ta yeni başkan Fikret Orman ve yeni yönetim mazbatalarını yarın alacak

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı’na 4027 oyla seçilen Fikret Orman ile Yönetim Kurulu üyeleri mazbatalarını yarın alacak.

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Fikret Orman ve yeni yönetimin saat 16.00’da Akaretler’deki kulüp binasında bulunan Divan Kurulu Lokali’nde yapılacak törenle, mazbatalarını alarak resmen göreve başlayacakları bildirildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu