FutbolGündemTransfer

Beşiktaş Kasımpaşa’yı tercih etti 25 milyon TL. kaybetti!..

NationalTurk’ün haberine göre, yeni sezonda maçlarını 14 bin kişilik Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynayacak olan Beşiktaş’ta bu kararın tahmini zararı en az 25 milyon lira olarak görünüyor.

Beşiktaş yönetimi, büyük bir statta oynayacağını planlayarak, yeni sezonda kasasına 50 milyon TL koymayı hedefliyordu. Milliyet’ten Serdar Sarıdağ’ın haberine göre Adebayor transferinin bir türlü gerçekleşmemesi ve stat tercihi nedeniyle önemli bir miktarda mali zarara uğrayacak olan siyah-beyazlılar, bilet ve ürün satışından gelecek yaklaşık 25 milyon lira ile yetinecek. Beşiktaş, yıldız bir oyuncu transfer ederek, forma satışlarıyla bu açığı kapatmaya çaba gösterecek.

Ronaldinho ve Adebayor gibi bir yıldızı transfer ederek hem 14 bin kombine satıp, hem de ürün satışlarını arttırmayı hedefleyen yönetim dün de bir açıklama yaparak Kasımpaşa ile stat konusunda anlaşma yapıldığını bildirdi. Açıklamada, “Kulübümüz, 2013-14 sezonunda Süper Ligi’ndeki derbi müsabakaları ve kupa karşılaşmaları haricindeki tüm iç saha maçlarını, Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynamak üzere Kasımpaşa ile sözleşme imzalamıştır” denildi.

Dün çekilen fikstüre göre ilk maçın Trabzonspor ile oynanacak olması şimdiden yönetimi maddi açıdan heyecanlandırmaya başladı. Yönetimin çoğunluğu, hasılat açısından bu maçın mutlaka Olimpiyat Stadı’nda oynanması ve gerekirse rakibe ayrılan kontenjanın da arttırılması yönünde görüş bildirdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu