FutbolGündem

Beşiktaş Kulübünden’den Şaşırtıcı Açıklama !

Beşiktaş Kulübünden’den Açıklama !
18.07.2008 17:37

Son günlerde bazı medya organlarında “Şan Ökten Tesisleri elden çıkartıldı, alt yapıdaki çocuklar sokakta kaldı” şeklinde yapılan çarpıtılmış haberlerle ilgili Kulübümüz’ün açıklamasıdır:
Bu haberlerde yer alan, Kulübümüz’ün Şan Ökten Tesisleri’ni, Fulya Süleyman Seba projesinin müteahhidine devrettiği iddiaları tamamen asılsızdır.

Şan Ökten Tesisleri, Beşiktaşımız için çok önemli ve değerlidir; herhangi bir kuruma veya şahıslara devredilmesi asla söz konusu dahi olamaz.

Kulübümüz’ün, uzun yıllar önce yapılan ve artık deprem riski taşıyan bu binayı yenilemek, güçlendirmek amacıyla tadilat yaptırdığı tesisin, kamoyuna “devredildi, alt yapıdaki sporcular sokakta kaldı, bu çocuklara yazıktır, günahtır” şeklinde yansıtılması son derece haksız, adaletsiz ve gerçek bilgilerden yoksun bir yaklaşımdır. “En büyük günah” bilerek yalan söylemektir.

Düne kadar, “Bina çökecek, sporcular içinde kalacak” diyen kişiler, Yönetim Kurulumuz’un tesisi yenileme kararından sonra, “Sporcular ortada kaldı” diyerek Kulübümüz’ü yıpratma, Camiamız’ı karıştırma çabasına girmektedir.

Şan Ökten Tesisleri binasının yenilenme sürecinde alt yapımızda 8 takımımız, buradaki sahadan faydalanmaya devam edecek; PAF ve B Genç Takımlarımız da çalışmalarını BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde sürdürecektir.

Kulübümüz için alt yapının değerini, sporcularının sağlığını, tesislerinin kıymetini Beşiktaş’ı yönetenlerin herkesten daha iyi bileceği aşikardır. Zira, Başkanımız Yıldırım Demirören’in döneminde Kulübümüz’e kazandırılan tesisler ve alt yapıdan yetişerek A Takım’a yükselen sporcularımız herkes tarafından bilinmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK

NOT: Medya Şan Ökten tesilerinden çıkılmasına dair bir iddia da bulunmamasına sadece Beşiktaş Öz Kaynak Düzeninin Ümraniye’ye taşınması ya da bir anlamda “Beşiktaş’ın Beşiktaş’ın İçinden Çıkmasına” alarm verirken;

Beşiktaş Klubü Remi Sitesinden;

“Şan Öktem Tesisleri binasının yenilenme sürecinde alt yapımızda 8 takımımız, buradaki sahadan faydalanmaya devam edecek” denmesine rağmen

bu süreç sonunda Alt yapının Fulya’dan çıkıp çıkmayacağına ( Beşiktaş’ın Beşikta’ın İçinden Çıkmayacağına) dair bir açıklama yapılmaması dikkati çekmiştir.

Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu