FutbolGündemTransfer

Beşiktaş ‘lı Hilbert; İlk yarıda ummadığımız puanlar kaybettik

Beşiktaş ‘ın panzerlerinden Roberto Hilbert, Bucaspor karşısında sergiledikleri futbolu tekrarlamaları halinde hem farklı kazanacaklarını, hem de üst üste galibiyetler alabileceklerini söyledi.

Roberto Hilbert, Ligtv’de yer alan açıklamasında, her maçı tek tek düşünmek gerektiğini belirterek, “Hepsi birbirinden farklı. Bucaspor ‘a karşı oynadığımız yüksek tempolu oyunu sergileyebilirsek butip skorları tekrarlayabilir, bütün maçları alabiliriz” dedi. ntvspor’un haberine göre, Hilbert, “Özellikle ilk yarıda çok basit hatalar yaptık. Rakibe gol şansı tanıdık. Ummadığımız goller yiyip puanlar yitirdik. Şu sıralar defansa çok önem verip çok iyi çalışmalar yapıyoruz. Bütün bu hataları en aza indirip çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Beşiktaş ‘ın yeni transferlerinden Simao ile ilgili soruyu yanıtlayan Roberto  Hilbert, “Simao deneyimli, uluslararası kaliteye sahip biroyuncu. İkimiz birlikte çok iyi performans sergiledik” dedi. Hilbert, Ziraat Türkiye Kupası’nda karşılaşacakları Trabzonspor ‘un güçlü birtakım olduğunu ancak kendilerinin kazanmaları gereken mücadeleye çıkacaklarını söyledi.

Hilbert, takımda fazlasıyla şans bulması, oynadığı pozisyon konusunda ise şunları söyledi; Hocanın güvenmesi, sürekli oynayabilmem güzel birduygu. İlk geldiğimde kolay olmadı. Rekabet ortamı vardı. Almanya’da düzenli olarak orta sahada, özellikle ofansif orta saha olarak oynuyordum. Milli takımda da bu şekilde görevler verildi. Çok ender sağ bek olarak şans buldum. Sezon başında sağ kanatta başladım. Ancak sakatlıklar olunca hocamız ‘Sağ defansta oynayabilir misin?’ diye sordu. Ben de takımın ihtiyacı olması halinde oynayabileceğimi söyledim. Uzun süredir başarılı bir şekilde oynuyorum.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu