FutbolGündem

Beşiktaş, Toyota ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı

Beşiktaş Kulübü, Başkan Yıldırım Demirören’in de katıldığı toplantıda Toyota ile 3 yıllık forma göğüs reklamı sponsorluk sözleşmesi imzaladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen törende Başkan Yıldırım Demirören ile Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt 3 yıllık sponsorluk sözleşmesini imzaladılar.

Başkan Yıldırım Demirören imza töreninde şöyle konuştu; ‘Kendilerine teşekkür ediyorum. Sponsorluk çok önemli.

Onları başımızın üstünde taşımak lazım. Bu anlaşmada bize yardımcı olan Yıldız Holding’e de teşekkür ediyorum. Formada önden arkaya geçmeyi kabul ettiler. Ülker bizimle devam ediyor. Kendilerini basketbola da bekliyoruz.

Amatör branşlara destek olmak amacıyla sponsor arayışlarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Demirören, ”Yıldız Holding’in çekilmesinden vazgeçmesini umuyoruz. Basketbola yatırımlar yapılacak. Tüm amatör branşlara sponsorluk için arayışlarımız sürüyor” dedi.

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, geçtiğimiz yıl itibariyle otomobil satan firma olarak Beşiktaş’a sponsor olduklarını ifade etti. Bundan dolayı mutlu olduklarını vurgulayan Ali Haydar Bozkurt şöyle konuştu;
Anlaşmanın hem Türk futboluna, hem Beşiktaş’a hayırlı olmasını diliyoruz. Toyota olarak geçtiğimiz yıllarda Valencia’ya sponsor olmuştuk. O yıl Valencia UEFA Kupası’nı, ardından Süper Kupa’yı kazandı. Ümit ediyorum bu sponsorluk Beşiktaş’a uğur getirir ve bu takımımız da Avrupa’da kupayı alıp ülkemize getirir.

Ülker basketboldan desteğini çekti

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker de törene katıldı ve Beşiktaş’a desteklerinin devam ettiğini söyledi.

Zuhal Şeker, firma olarak hem futbola, hem de basketbola uzun süreli anlaşmalarla destek verdiklerini dile getirdi. Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinde basketbolda yenilememe kararı aldıklarını kaydeden Zuhal Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü; Futbolda 2013 yılında 5 kulübümüzle sözleşmemiz bitene kadar devam edecek.

Cola Turka olarak Beşiktaş Kulübü’nde forma önünde yer alıyorduk. Stratejilerimiz gereğince forma arkalarında bütün kulüplerde görünmeyi arzu ediyorduk. Kulübümüzden gelen istekle başka isimlerin yer almasını arzu ediyoruz. Beşiktaş’ın ana sponsoru olarak yine yer alacağız. Cola Turka futbola yatırıma devam edecek. Formanın önünden çekiliyoruz, ama sahalardan çekilmiyoruz.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu