FutbolGündem

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Adalı: UEFA Avrupa Ligi’nde gidebildiğimiz kadar gitmek istiyoruz

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Komitesi Başkanı Serdar Adalı, Monaco’daki kura çekiminden sonra yaptığı açıklamada UEFA Avrupa Ligi’nde hedeflerinin yüksek olduğunu söyledi.

Monaco’da yapılan kura çekiminden sonra siyah-beyazlı kulübün internet sitesine açıklamalarda bulunan Asbaşkan ve Futbol Komitesi Başkanı Serdar Adalı, UEFA Avrupa Ligi L Grubu’nda Porto, CSKA Sofya ve Rapid Wien ile eşleşmeleriyle ilgili olarak, “Kura çekiminden önce rakip konusunda bir beklentimiz olmadı. Kurduğumuz yeni kadro ile UEFA Avrupa Ligi’nde gidebildiğimiz kadar gitmeyi istiyoruz. Hedefimiz yüksek. Porto dışındaki CSKA Sofya’nın Bulgaristan, Rapid Wien’in Avusturya takımı olması nedeniyle deplasman sorunu da yaşayacağımızı düşünmüyorum” diye konuştu.

Asbaşkan Adalı, UEFA Avrupa Ligi’ndeki tek Türk takımı olarak kalmaları konusunda ise ülke puanını yükseltme konusunda kendilerine görev düştüğünü vurgulayarak, “Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gönül isterdi ki diğer takımların temsilcileri de bugün burada, bu salondaki yerlerini alsınlar. Ancak kısmet değilmiş, bir dahaki seneye artık” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu ise hedefleriyle ilgili olarak, “Beşiktaş’ın hedefi çıtayı yükseltmek. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Kura öncesi ben içimden Villareal takımını geçirmiştim ancak olmadı. Hedefimiz belli ve çıtamız yüksek” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu