FutbolGündem

Beşiktaş yönetimi Yüce Divan’lık..

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Kemal Ulusu, siyah-beyazlı yönetime sert eleştirilerde bulundu. Beşiktaş yönetiminin etik değerleri ayaklar altına aldığını vurgularken, “Sporda yüce divan olsaydı yönetim yüce divana giderdi” dedi.

Kemal Ulusu Bülent Yüksel’le İmza programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ulusu Beşiktaş’ın mali konularında fazla bilgi sahibi olmadığını buna karşın idari ve teknik konularda bayağı bilgi sahibi olduğunu vurgularken, “Beşiktaş’ın etik değerleri ayaklar altına alındı.” dedi.

Bu dönemde Yıldırım Demirören’in yerinde olsa hemen toplantı yapacağını kaydeden Ulusu, “Çok çeşitli ithamlar var. Bu ithamlar yapılırken başkan cevap bile vermiyor. Ben olsam hemen bir basın toplantısı düzenleyip bunlara cevap verirdim.” dedi.

-BEŞİKTAŞ’IN EN KÖTÜ DÖNEMİ-

“Beşiktaş külübü idari ve mali yönden tarihinin en kötü yönetimini yaşıyor.” diye sözlerine devam eden Ulusu, “Sayın başkan seçime gitmiyor veya görevi bırakmıyor, çok yuvarlak bir cümleyle “seçimle geldim, seçimle giderim” diyor. Beşiktaş kulübünü soktuğu büyük mali yük ve bu yükten geri dönmesinin zor olduğunu biliyor. Kulübe yaptığı borcu bu ekonomik krizin ortamda geri alamayacağını biliyor. Beşiktaş takımı bu sezon şampiyon da olabilir ancak Beşiktaş kulübü idari ve mali yönden dibe vurmuştur. Etik değerleri dibe vurmuştur.” şeklinde konuştu.

Kulübün başkanın tek başına idaresiyle gittiğini kaydeden Ulusu, “Kenan Öner aile dostumdur. Ancak O’na Beşiktaş yönetimindeyken biz konuşmayalım dedim. Kenan’a tenkitler yaptım ve bunlardan dolayı aramız artık iyi değil.” dedi.

Divan Kurulu başkanı Yalçın Karadeniz’in tüm bölgelerdeki Beşiktaşlılar’ı toplayıp fikirlerini aldığını kaydeden Ulusu, “Ben son mali kongreye gitmedim. Konuşuyorlar konuşuyorlar, bir proje üretmeden ve komedi şeklinde kongre bitiyor. Kenan’a söyledim. Kenancığım bugüne kadar söylediğim her şey çıktı mı? Çıktı diyor. Ancak Beşiktaş için bir şey yapılmıyor. Beşiktaşlılar’ın sıkıntılarını aktarmaları lazım. Yalçın Bey Beşiktaş’ın ne kadar kötü durumda olduğunu görecek. Bu yönetim ancak genel kurula imza toplanarak gidier. Ben istersem 300 imza toplarım.” şeklinde konuştu.

Kulüp de kongreye gidecek oyların toplanabileceğini kaydeden Ulusu, “Bana her kongrede hangi adaya oy vereceğiz diye soran insanlar var. Beşiktaş camiasından Kemal Ulusu için 300 asgari imzadır. İhsan Kalkavan 500 toplar. Yalçın Karadeniz 300 toplar.” diyerek yönetime gözdağı verdi.

-BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ YÜCE DİVAN’LIK OLURDU-

NationalTurk Haber

İş bilen bir kişinin kuracağı ekibin yola devam etmesi gerektiğini söyleyen Ulusu, “Süleyman Abi’den sonra işbaşına gelen paralı yöneticiler bu işi beceremedi. Demirören daha önce diğerinin yönetimindeydi. Şimdi kulübü yönetiyorlar. Beşiktaş kulübüne acilen paralı değil, saygın ve işi bilen bir ismin başkanlık etmesi gerek. Ben Zekariya Alp’e teklif yaptım. Mesut Parlak hocamız var. 10 sene evvel olsaydı Kemal Ulusu olurdu. Ancak benim yaşım geçti. Böyle bir Beşiktaş’ı kurtarmak için iş başına gelecek bir başkan ve ona danışman olacak tecrübelilerden oluşan bir kurul gerekli. Aksi takdirde Beşiktaş kulübü felakete doğru gitmektedir. Nasıl iktidarlar için yüce divan oluyorsa, sporda da yüce divan olsaydı Beşiktaş’ı bu hale getiren yönetim de yüce divanlık olurdu.

-BEŞİKTAŞ’IN ETİK DEĞERLERİ AYAKLAR ALTINA ALINDI-

Bu yönetimin Beşiktaş’ın etik değerlerini ayaklar altına aldığını vurgulayan Kemal Ulusu, “Son genel kurula bak. Daha önce valiler olurdu, generaller olurdu, milletvekilleri olurdu. Şimdi protokol de ayaklar altında. Üst düzey insanlar kurula gitmiyor. Bizim Beşiktaş’ın protokolü bitmiştir artık.” şeklinde sözlerini bitirdi.

İsmail Keleş / Radyospor.com

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu