FutbolGündemSon DakikaTransfer

Beşiktaş’ın kondisyoneri Montanana açıkladı: Medel satılabilir!

Beşiktaş’ta sular bir türlü durulmuyor. Teknik direktör Şenol Güneş’in yardımcılığını yapan İspanyol kondisyoner Miguel Peiro Montanana, siyah-beyazlı takımdaki son gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulunurken, Gary Medel’in de takımdan ayrılabileceğinin sinyallerini verdi.

Pepe’nin ayrılığı sonrası teknik direktör Şenol Güneş’in “Pepe gitti, başka gidecek oyuncular da olabilir” sözlerinin ardından Beşiktaş Kulübü’nde şimdi de Gary Medel konusunda flaş gelişmeler yaşanıyor. Şili basını, İngiltere Premier Ligi’nden West Ham’ın istediği iddia edilen Gary Medel için Beşiktaş’ın 5.5 milyon euro talep edeceğini duyurdu.

Beşiktaş’ın kondisyoneri Montanana açıkladı: Medel satılabilir!

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in yardımcılığını yapan kondisyoner Miguel Peiro Montanana ise Şili basınından La Cuarta gazetesine, takımdaki finansal gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sporx’in haberine göre, 56 yaşındaki İspanyol kondisyoner, “Gerçekçi olalım, Beşiktaş’taki bu durum yeni değil. Geçen sezondan gelen bir süreç. Türk Lirası’nın dolar ve euro karşısında değer kaybetmesiyle Türkiye’de ekonomi çok etkilendi. Türk Lirası, çok değer kaybetti ve tüm ülke bundan çok zarar gördü.” ifadelerini kullandı.

“Takımda parasını alamayan oyuncular var”

Beşiktaş’taki ekonomik durum hakkında konuşan İspanyol kondisyoner Montanana, “Kulüpte maaşını alamayanlar var, bu doğru. Parasını alamayan oyuncular da ayrılmak istiyor. Negredo niye ayrıldıysa Pepe de o yüzden ayrıldı. Son çıkan haberlerde Pepe’nin kulüpten 10-12 kişiye maaş verdiği yazıldı. 9 milyon euro kazanan bir futbolcunun başkasına 2 bin verdiğini hayal edin. Çok büyütülecek bir şey değil.” açıklamasını yaptı.

“Medel’in ayrılması Beşiktaş’ın yararına”

İspanyol antrenör, Gary Medel’in takımdaki geleceğine de değinerek, “Kulübün bütçesiyle ben ilgilenmiyorum. Ama kesin olarak gözüken bir şey var ki, Medel’in ayrılması kulübün yararına olacaktır. Takımda en çok maaş alan oyunculardan birisi. Kulüp zaten maaşlarda denge politikasına gitmek istiyor. Eğer West Ham, Beşiktaş’ın istediği ücreti verirse Medel, o zaman tabii ki ayrılabilir.” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu