Gündem

Beşiktaş’ta Sıkıntılar Futbol Takımına Sıçradı!

Beşiktaş’ta Sıkıntılar Artık Futbol Takımına da Sıçradı!

Önceki gün Milliyet Gazetesinden Serdar Sarıdağ’ın haberi gizli kamlası gereken gerçekleri su üzerine çıkarttı.!

Hatırlanacağı üzerine Beşiktaş mali kongresinde yönetimi ibra etmeyen üyelerin mahkemeye verdiği süreç ile sıkıntılı günler yaşayan yönetim,

taraftarlarından güven oyu alamayarak sadece 1000 adet kombine bilet satışı yapabilmişti!

Geçtiğimiz yıl tribünlerde yaşanan Ferdi Arslan cinayetiyle de hem tribünlerde hem de bazı yöneticilerin yakınlarının bu olaya karışmasıyla huzursuzluk hat safhaya çıkmıştı.

Tüm bu sıkıntılara futbolcuların alacaklarının da ödenmemesi futbol takımındaki gerilimi de yükseltti…

Ayrıca bazı yayın organlarınca kavganın futbolculara yapılmaya ödemeler olduğu ileri sürüldü.

Bazı iddialara göre de yapılmayan futbolcu ödemeleri için 1.Kaptan İbrahim Üzülmez’in yönetimden yana 2.Kaptan İbrahim Toroman’ın da futbolculardan yana tavır aldığı kavganın temel nedeninin bu olduğu yönetimin Toroman’ın biletini keseceği üzerine oluşan bir senaryo şeklinde oluşu…

İşte tüm bu olanlardan sonra Milliyet Gazetesi Serdar Sarıdağ’ın cesurca yaptığı haber detayları;

Kartal’da deprem
SERDAR SARIDAĞ
Avusturya kampının ilk gününde yumruklaşan İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman dün ayrı uçaklarla İstanbul’a gönderildi. Menajer Sinan Engin, “Süresiz kadro dışı kaldılar. Gelen teklifleri de değerlendireceğiz” diye konuştu
Beşiktaş’ta, Avusturya kampından kovulan iki kaptan İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman şoku yaşanıyor.

Hazırlık çalışmalarının ilk gününde birbirleriyle yumruk yumruğa kavga eden iki oyuncu dün ayrı uçaklarla apar topar İstanbul’a gönderilirken, yönetimin İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman’ı gözden çıkardığı bildirildi.
Yaşanan gelişmelerle ilgili olarak basın mensuplarına bir açıklama yapan Genel Menajer Sinan Engin, kavga haberini doğruladı.

Engin, “Bu haber hangi gazetede çıktıysa, o gazeteciler gelip kaynaklarını söyleyecekler. Yoksa bu gazetelere idmanları kapatıyorum. Maalesef Beşiktaş’ın iki kaptanı yumruk yumruğa kavga etmiştir. Beşiktaş’ta bazı şeyleri temizliyoruz. Bu arkadaşların daha önce de aralarında bir sorun varmış. Ben aslında bu arkadaşlarımızı önceki gece gönderecektim. Fakat gece geç saatlerde uçak bulamadık. Biz de dün sabah erkenden kendilerini İstanbul’a gönderdik. Bu arkadaşlar süresiz olarak kadro dışı kalmıştır. Artı çok ağır para cezası verilecek”diye konuştu.

Yeni kaptan Arjantinli Delgado yedeği ise Fenerbahçeli Marcio Nobre (!)
Beşiktaş’ta kimsenin gözünün yaşına bakmadıklarını söyleyen Engin, “Yeni gelen arkadaşlarımız da farketmiş olacak ki kaptanlar bile suç işlediklerinde bu takımda kadro dışı kalabilirler. Başkanımız, hocamız, hepimiz ortak bir şekilde aldık bu kararı. Gelen teklifleri inceleyeceğiz. Bu takımda herkesin yeri dolar. Bu arkadaşların yerine yeni oyuncular almayacağız. Çünkü kadromuz çok geniş. Beşiktaş’ta önce karakterli, sonra iyi insan, sonra iyi futbolcu olacaksın. Affetmek ise söz konusu değil” dedi.
Bu arada Beşiktaş’ta kaptanlığa Delgado’nun getirileceği, Arjantinli oyuncudan sonra ikinci kaptanın ise Marcio Nobre olacağı öğrenildi.

‘Pişman değilim’
Kaptan İbrahim Üzülmez, yönetimin vereceği her karara saygılı olacağını söyledi.
Tecrübeli oyuncu, “Bu saatten sonra söylenecek çok da şey yok. Suç işledik, cezasını çekeceğiz. Benim İbrahim Toraman ile daha önceden bir husumetim yok. Olay sadece onun yemeğe terlikle gelmesi yüzünden çıktı. Bu benim değil, Ertuğrul Sağlam’ın kuralı. Hadi beni geç, bari hocanın kararına saygı gösterilsin. Ben kendisi uyardığımda ise kendisi bana ters cevap verdi. Sonuç olarak bunların yaşanmasını istemezdim. Beşiktaş kaptanı olarak böyle bir olayın içinde olmak beni üzdü. Ancak pişman değilim” dedi.

Toraman: Üzgünüm
İbrahim Toraman ise havalimanında bir gazetecinin, “Yaşanan olayın terlik nedeniyle çıktığı söyleniyor, işin doğrusu nedir?” sorusu üzerine “İnsanlar her şeyi söylüyor. Şu an bir şey konuşmak istemiyorum” dedi.”Yaşanan olay nedeniyle üzgün müsünüz?” sorusu üzerine İbrahim “Tabii ki üzgünüm, herkes üzgündür” yanıtı verdi.

Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu