FutbolGündemSon DakikaTransfer

Bild gazetesi iç karartan haberlere devam ediyor: Beşiktaş iflasla karşı karşıya

Almanya’nın en önemli medya kuruluşu Bild’in üç büyüklerle ilgili çarpıcı haberleri devam ediyor. Gazete dün yayınlanan haberinde Beşiktaş’ın iflasla karşı karşıya olduğunu iddia etti.

Türkiye’nin en eski kulübü Beşiktaş’ın iflas tehlikesi yaşadığını yazan Bild, yıldız futbolcuların birer birer Beşiktaş’tan ayrıldığını, kulübün yeni sponsorluklar bulma konusunda güçlük çektiğini de ileri sürdü.

Bild Beşiktaş haberi gündeme bomba gibi düştü!

Alman Bild gazetesinin Beşiktaş ile ilgili haberinden önemli bölümler şöyle;

“Fikret Orman 25 Mayıs 2012 tarihinde ezici bir üstünlükle başkan seçildiğinde her şeyin daha iyi olması bekleniyordu. Önceki başkan Yıldırım Demirören, kendi döneminden sadece bir şampiyonluk ve mali olarak harap bir kulüp bıraktı. 2016 ve 2017’deki şampiyonluklarla Beşiktaş’ta başarılı günler yeniden yaşanırken kulübün borçları ise artmaya devam etti. 2017’de Şampiyonlar Ligi’nde gruptan namağlup çıkan ilk Türk takımı olmasına rağmen Beşiktaş’ın borcu 400 milyon Euro’ya ulaştı (2.5 milyar lira).

Negredo, Pepe, Vagner Love ve Ryan Babel gibi yaşlı ve pahalı yıldızların transfer edilmesi Orman’ın da selefi Demirören ile aynı transfer politikasını güttüğünü gösteriyor. Euro ile yapılan sözleşmelere ülkedeki yüzde 20 enflasyon da eklenince bu transferler “intihar” gibi bir hal aldı.

Sonuçta Fikret Orman inşaat ve turizm sektöründeki şirketleriyle yükselmeye devam ederken 2018 sonbaharında Beşiktaş artık maaş ödeyemeyecek duruma geldi.

Futbolcuların bazıları Kara Kartal’a sırtını döndü. Kimi bedelsiz olarak kimi de büyük kayıplarla takımdan gitti. Takım ise giden yıldızlarının yokluğunda lider Başakşehir’in çok gerisinde kaldı.

Sezon başında Başkan ile Teknik Direktör arasında kamuoyu önünde kriz yaşandı. Orman, Güneş ve Ahmet Kavalcı bu takıma Pep Guardiola’nın bile bir şey yapamayacağı konusunda hemfikirdiler. Krizde Şenol Güneş’in sezon sonuna kadar görevde kalmasına karar verildi. Arka planda yaşanan ise TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in Şenol Güneş’i tekrar milli takımın başına getirmek istemesiydi. Güneş’in Haziran ayında milli takımın başına geçirilmesi planlanıyor.

Başarılı hocası Şenol Güneş ve yıldızları olmayan Beşiktaş’ın bundan sonra maddi sebeplerle yetenekli gençlerini de çok erken satması gerekiyor.

Bild: Beşiktaş batabilir korkusu hakim!

Sponsorlar, Beşiktaş kapıyı çaldığında artık kapıyı daha sıkı kapatıyor.

Beşiktaş’ın fanatik taraftar grubu Çarşı’nın üyeleri, hükümetin getirdiği Passolig kartını da reddediyor.

“Çarşı Atatürk hariç her şeye karşı”

Türk bayrağını kulüp ambleminde taşıyan, Türkiye’nin en eski kulübü (1903) Beşiktaş, artan baskı altında. Çarşı’nın ambleminde anarşinin A’sı var ama Beşiktaş’ta şimdi çok uzak olmayan bir gelecekte düşme tehlikesi baş gösterebilir veya kulüp batabilir korkusu hakim.”

Bild gazetesi Kasım ayında da Fenerbahçe’nin küme düşme potasına gerilemesi ve 600 milyon euroyu aşan borçları hakkında bir haber yayınlamıştı.

3 gün önce ise Galatasaray ile ilgili yine iç karartan bir haber yayınlayan gazete, sarı kırmızılı kulüple birlikte tüm Türk futbolu için tehlike çanlarının çalmasının sorumlusu olarak TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i göstermişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu