FutbolGündemSon Dakika

Fenerbahçe’ye UEFA’dan bu kez güzel haber geldi!

Yapılacak projeleri daha önce UEFA yetkililerine anlatan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un sunumu sonrası yapılan Finansal Fair Play toplantısının ardından UEFA’dan cevap geldi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, UEFA yetkilileriyle İsviçre’nin Nyon şehrindeki merkezinde bir araya gelerek yapılacak projeleri anlatmıştı. Kritik Finansal Fair Play (FFP) toplantısının ardından UEFA’dan cevap geldi.

Fenerbahçe’ye UEFA’dan bu kez güzel haber geldi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Camiaya Sesleniş programında UEFA’dan ceza almamak ve FFP standartlarını yakalamak adına Mart ayında bir destek kampanyası başlatılacağını açıkladı.

Kampanya ile çalışmalar devam ederken, “birlikteyiz güçlüyüz” propagandası altında kulübün hesap numaraları verilerek, taraftarlardan destek isteneceği, ayrıca cep telefonu üzerinden mesajlarla da yardım isteneceği bildirildi. Ayrıca kongre üyelerinin aidatları da artırılacak. Bu arada yönetim, “HeForShe” hareketine destek için imza kampanyası başlatacak.

UEFA ‘yeşil ışık’ yaktı!

UEFA, Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe heyetini olumlu karşıladı. Daha önceki dönemlerde 2010-11 süreci nedeniyle sürekli davalık olunan Aziz Yıldırım yönetiminin aksine FFP müfettişleri ali Koç ve Fenerbahçe heyetine oldukça samimi yaklaştı.

“Çok olumlu geçti”

Aziz Yıldırım yönetimleri döneminde de bu toplantılarda yer alan Serdar Yıldız, yeni başkan Ali Koç’a, “Geçmişte hep ters sorular soruluyordu. Hırpalıyorlardı. Negatif bir enerji vardı. Diyebilirim ki çok olumlu geçti” dedi. Ali Koç aldığı bu geri dönüş sayesinde umutlarını artırdı.

Fenerbahçe yönetimi yeni tüzük hazırlıyor. Mali anlamda kulübü düzlüğe çıkarmak isteyen Ali Koç yönetiminin üzerinde durduğu madde ise mali yıl sonu tarihini Futbol Anonim Şirketi’nde olduğu gibi 31 Aralık olması. Yönetime göre mali yıl sonu tarihi, 31 Mayıs’tan 31 Aralık’a çekildiği takdirde mali tablolar Mart sonu sonuçlanacak.

Yeni yönetimde Nisan’da göreve gelmesi halinde transfer sezonunun başladığı Haziran’a kadar zaman kazanacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu