DünyaGündemSon Dakika

Sala’yı taşıyan uçağın enkazında ceset bulundu!

Emiliano Sala’yı Fransa’dan İngiltere’ye taşırken radardan kaybolan özel uçağın enkazına Manş Denizi’nde ulaşıldı. Uçağın fotoğrafı paylaşılırken bir de ceset bulunduğu açıklandı.

Premier League oyuncusu Emiliano Sala’yı taşıyan uçağın enkazı, Manş Denizi’nde bir arama botu tarafından tespit edildi. İngiltere basınında yer alan haberlere göre, aramalara liderlik eden David Mearns, enkazın konumunun İngiltere Hava Kazaları Araştırma Birimi ile paylaşıldığı ve konuya ilişkin resmi açıklamanın yarın yapılacağını ifade etti.

Sala’yı taşıyan uçağın enkazında ceset bulundu

David Mearns, hem Emiliano Sala’nın hem de pilot David Ibbotson’un ailelerinin gelişmeye dair polis tarafından bilgilendirildiğini da sözlerine ekledi.

22 Ocak’ta Fransa’nın Nantes kentinden Galler’in başkenti Cardiff’e doğru yola çıkan uçak, Manş Denizi üzerinde kaybolmuş, Arjantinli oyuncu Emiliano Sala ve pilotun hayatından umut kesilmişti. Arama çalışmalarına devam edilebilmesi için Sala’nın hayranlarının başlattığı kampanyada 260 bin sterlin toplanırken, bu insani kampanyaya Manchester City’nin Türk asıllı oyuncusu İlkay Gündoğan da katkıda bulunmuştu. Sala, Cardiff City ile 15 milyon sterlinlik sözleşme imzalamıştı.

Sala'yı taşıyan uçağın enkazı bulundu

“Bu bir rüya, kötü bir rüya. Çaresizim”

Emiliano Sala’nın babası Horacio Sala, gelen son haber sonrası, “İnanamıyorum, bu bir rüya, kötü bir rüya. Çaresizim.” açıklamasında bulundu.

İngiltere Hava Kazaları Soruşturma Birimi (AAIB), belirtilen koordinatlardaki uçağın enkazında bir ceset görüldüğünü duyurdu. AAIB, uçağın enkazından son fotoğrafı da kamuoyuyla paylaştı. Cesedin henüz kime ait olduğu açıklanmadı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu