FutbolGündem

BJK ve Vatan Gazetesi arasındaki Belgelerde ŞOK çelişki !

BJK ve Vatan Gazetesi arasındaki Belgelerde ŞOK çelişki !
Vatan Gazetesi’nin 17 Mayıs 2008 tarihinde Kartal Yiğit imzası ile verilen haber sonucu Beşiktaş Yönetimi yanlış beyanlara dayalı olarak, gerçeklere, hukuka ve BJK’nin ve onun sayın yöneticilerinin aleyhine, haksız bir yayın yapıldığı belirtilmiştilerek Beşiktaş Yönetimi Vatan Gazetesine sert bir tepki göstermişti.

Beşiktaş Yönetimi yapılan yayına tümü ile gerçek dışı bir haber olarak yakıştırması yaparak resmi siteden bir açıklama yapılmıştı.

Ve klubün resmi sitesinden yapılan açıklamada ;
“BJK Kulübü, yapımcı firma ile kira akdi imzalamıştır. Bu kira akdinin her halükarda 01.01.2009 tarihinde bedelinin ödenmeye başlayacağında mutabık kalınmıştır. Bu durum, kayıtlarımız ile sabittir. Ayrıca, bu gerçek, genel kurul öncesi bastırılan ve bütün delegelere dağıtılan faaliyet raporunda da açıkça en ince ayrıntılarına kadar ifade edilmiş, yer bulmuştur. Bu durum hiçbir zaman gizlenmediği gibi, açılan dava dilekçesine verilen cevapta da ayrıca tarafımızdan bir kez daha mahkemeye, delillerimiz ile birlikte beyan edilmiştir.” denilmesine rağmen;

Hangi Sözleşme Doğru !

Ancak Vatan gazetesinin yayınladığı belgeler incelendiğinde ŞOK bir çelişki görüldü !

Bu kira akdinin BJK Yönetiminin dediği gibi “her halükarda 01.01.2009 tarihinde” değil 30.09.2008 tarihinde olduğu görüldü.

“BJK FULYA SÜLEYMAN SEBA PROJESİ”
F Blok ( Ofis Bloku) ve C, D, E Blokları ( Çarşı ve Food Court) Kiralanması ilgili ön protokolü

Başlıklı antlaşmanın kiralanan nesne bölümü 3. Maddesin de Kira Süresi Bendine Göre;

– Kira süresi kiralanan nesne işletmeye açılsın veya açılmasın 30.09.2008 tarihinde başlayacaktır ve bu tarihten itibaren yirmibeş (25) yıldır.

NationalTurk Haber

diye bulunan ibare şimdi başka tartışmaları ortaya çıkartması bekleniyor!

Acaba hangi tarih doğru ?

Yoksa aynı Kiracı-Kiralayan arasında 2 farklı sözleşme mi yapıldı !

Şayet Öyleyse iki sözleşme arasındaki Beşiktaş Kulübünün zarara uğratıldığı 1 Milyon Dolarlık farktan kim sorumlu ?

Şimdi Vatan Gazetesi ve Beşiktaş Klubü Resmi Sitesinden yapılan bu yapılan sert açıklamanın arkasında hangi sözleşme tarihlerilerinin veya belgelerinin doğru olduğu çok tartışılacak !

Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu