DünyaGündem

Brezilya’da stat krizi sürüyor!..

Brezilya’da stat krizi sürüyor!.. 3 işçinin ölümüne neden olan Manaus kentindeki stadın inşası hala tamamlanamadı. Brezilyalı yetkililer, FIFA’ya söz verdikleri teslim tarihini 2. kez erteledi…

Brezilya Hükümeti; “Kupaların kupasını düzenleyeceğiz” diyor ama 2014 Dünya Kupası öncesi özellikle statların inşasındaki sorunlar sürüyor. Sorunlu statlardan biri de Amazon bölgesinde bulunan Manaus kentinde. Ntvspor’un haberine göre, Organizatörler, inşa çalışmaları sırasında 3 işçinin can verdiği stadı 14 Şubat’a kadar FIFA’ya teslim etme sözü vermişti. Ancak inşa çalışmalarının söz verilen tarihe kadar bitmeyeceği anlaşıldı. Bunun üzerine bölge valisi stadın FIFA’ya tesliminin ertelendiğini açıkladı.

Ertelemenin süresi hakkında ise herhangi bir bilgi verilmedi. Manaus’taki stadın FIFA’ya teslimi böylece 2. kez ertelenmiş oldu. FIFA yetkilileri gelişmeleri endişeyle izliyor. Manaus’un yanısıra Curitiba’daki stadın inşasında da büyük sorunlar yaşanıyor. FIFA’nın kısa süre içinde gerekli adımlar atılmazsa Curitiba’nın ev sahipliği hakkını elinden alması gündemde.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu