FutbolGündem

Bursaspor’un Avrupa kupalarından men cezası kaldırıldı

NationalTurk’ün haberine göre,UEFA’nın Bursaspor’a verdiği 1 yıl Avrupa kupalarına katılamama cezası Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından kaldırıldı.

NationalTurk’ün haberine göre, Bursaspor’un dün yaptığı 4,5 saatlik savunmanın ardından İsviçre’nin Nyon kentinde bulunan Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi kararını bugün açıkladı. Mahkeme, UEFA Tahkim Kurulu’nun 30 Mayıs’ta verdiği Zambiyalı oyuncu Mbesuma’nın parasını geç ödediği gerekçesiyle Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasının kaldırılmasını kararlaştırdı. Mahkeme, Bursaspor’un 250 bin Euro para cezası ödemesine hükmetti. Bu kararla Bursaspor bu yıl UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek.

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Koç, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS), UEFA’nın yeşil-beyazlı ekibe verdiği, ”1 yıl Avrupa kupalarından men” cezasını kaldırdığını açıklayarak, ”Avrupa kupalarına gitmek bizim hakkımızdı. Adalet yerini buldu” dedi.

Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, yönetici Öztürk Yazıcı, spor hukuku konusunda uzman Nihat Gömen ve yabancı spor hukuku uzmanlarınca dün CAS’ta çok iyi bir savunma yaptıklarını söyledi.
Bursaspor’a verilen cezanın ne kadar haksız olduğunu hazırladıkları belge ve dosyalarla mahkeme heyetine sunduklarını vurgulayan Koç, ”Dün de söylemiştim; CAS, mantığı ön planda tutuyor. Bu çerçevede CAS da bize verilen cezanın ne kadar haksız olduğunu anladı. Avrupa kupalarına gitmek bizim hakkımızdı. Adalet yerini buldu. Bu karar bizi çok mutlu etti. Çünkü bu sadece Avrupa kupalarına gidip gitmeme konusu değil. Karar Bursaspor’un prestiji açısından da önemli” diye konuştu.

Koç, yönetim olarak Bursaspor’un haklarını içeride ve dışarda korumak için büyük çaba sarf ettiklerini, bu kararın da işlerini ne denli doğru yaptıkları açısından çok önemli bir gösterge olduğunu sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu