DünyaFutbolGündem

Celtic’in Bulgar oyuncusu Tonev’e ırkçılıktan 7 maç ceza

Celtic’in Bulgar oyuncusu Tonev’e ırkçılıktan 7 maç ceza!.. İskoçya Premier Lig ekiplerinden Celtic’in Bulgar oyuncusu Alexandar Tonev, ağır bir ırkçılık cezası aldı. Tonev, Aberdeen forması giyen Shay Logan’a ırkçı tacizde bulunduğu gerekçesiyle 7 maç men cezası aldı.

Ada’yı sarsan son ırkçılık olayı, İskoçya Premier Ligi’nde Celtic ile Aberdeen’i karşı karşıya getiren maçta yaşandı. Ntvspor’un haberine göre, Celtic’in, sezon başında kadrosuna kattığı bulgar oyuncu Alexandar Tonev, Shay Logan’a ırkçı tacizde bulunduğu gerekçesiyle 7 maç men cezasına çarptırıldı.

Hem Tonev hem de Celtic yönetimi cezaya tepki gösterdi. Bulgar oyuncu herşeyin büyük bir yanlış anlamadan ibaret olduğunu savundu. Temyize gitmeye karar veren Celtic yönetimi de; “Kulübümüz ırkçılığın her türüne karşı. Ancak alexandar kesinlikle ırkçı biri değil. Temyizde hakkımızı arayacağız” açıklamasını yaptı.

Ada’da daha önce Luis Suarez ve John Terry’nin adları da ırkçılık skandalına karışmıştı. Suarez, o dönemde Manchester United forması giyen Patrice Evra’ya ırkçı tacizde bulunduğu gerekçesiyle 8 maç ceza almıştı. Terry de Rio Ferdinand’ın kardeşi Anton’a karşı ırkçılık yaptığı için 4 maç ile cezalandırılmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu