Gündem

Deniz Çoban’a kötü rapor

Olaylı Bursaspor-Fenerbahçe maçının gözlemcisi Abdurrahman Arıcı’nın,  hakem Deniz Çoban’ın sarı kartları abartılı kullandığını, Gökhan ve Alex’e haksız kart gösterdiğini rapor ettiği öğrenildi.

Hürriyet’in haberine göre Bursaspor – Fenerbahçe maçının gözlemcisi Abdurrahman Arıcı, tüm şimşekleri üzerine çeken hakem Deniz Çoban ile ilgili olarak dün federasyona gönderdiği raporda, “Sarı kartlarını abartılı kullandı. Oyunu, agresif bir hale getirdi. Futbolcuları adeta karta teşvik etti. Maç içinde hiç sakin değildi. Tansiyonun yükselmesine neden oldu. Çok telaşlıydı. Oyunun içine çok girdi. Bu yüzden bazı pozisyonları süzemedi. Yanlış kararlar verdi. Gökhan Gönül’e gösterdiği sarı kart öncesi top, bariz auta çıkmıştı. Ancak korner verdi. Bu yanlış kararı neticesinde Gökhan Gönül’e sarı kartı haksız yere çıkarttı. Guiza’ya gösterdiği sarı kart doğruydu. Çünkü centilmenliğe aykırı davrandı. Ama bu esnada Alex’e çıkarttığı sarı kart, yanlıştı. Ayrıca bazı faulleri es geçti ve oyunun çığırından çıkmasına neden oldu. Futbolcuları adeta karta teşvik etti. Kazım Kazım’a yapılan faulde de benzer hataya düştü. Kazım’a yapılan faulü göremedi. Bunun üzerine Kazım, rövanş faul yaptı. Hakem kendi hatası sonrası bu kez Kazım’a kart çıkarttı” şeklinde ifade kullandı.

Abdurrahman Arıcı’nın, Deniz Çoban’a 10 üzerinden 7.6 verdiği öğrenildi. Arıcı’nın, Çoban’ın direkt skora etki edecek büyük bir hata yapmaması nedeni ile bu notu verdiği belirtildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu