FutbolGündem

Deniz Tolga Aytöre; UEFA hukuk dışı davranıyor!..

Deniz Tolga Aytöre; UEFA hukuk dışı davranıyor!.. Aytöre’den UEFA’ya sert çıkış… UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği cezalarla ilgili NTV Spor’a konuşan F.Bahçe’nin hukuktan sorumlu yöneticisi Deniz Tolga Aytöre, UEFA’nın hukuk dışı davrandığını savundu.

Fenerbahçe, UEFA Tahkim Kurulu’na vereceği savunmaya kilitlendi. Sarı-lacivertliler en geç çarşamba gününe kadar yazılı savunmasını UEFA Tahkim Kurulu’na iletmek zorunda. Ntvspor’un haberine göre, cezalarla ilgili NTV Spor’a konuşan Fenerbahçe’nin hukuktan sorumlu yöneticisi Deniz Tolga Aytöre, “UEFA hukuk dışı davranıyor” dedi.

UEFA Disiplin Kurulu’nun kişilerle kurumlarını ayırmasını ve kişilerle ilgili ek rapor istemesini de değirlendiren Aytöre,”UEFA Disiplin Kurulu’nun bu tavrı esasında UEFA’nın verdiği cezalardan ne kadar emin olmadığını gösteriyor” dedi. Sözlü savunmalarında Şampiyonlar Ligi’ne alınmadıkları seneyi cezadan düşürülmesini talep edeceklerini ifade eden Aytöre, süreçle ilgili izleyecekleri yol hakkında da bilgi verdi.

Tahkim’in cezaları onaması halinde CAS’a başvuracaklarını belirten Aytöre, Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek için cezaya tedbir konulmasını isteyeceklerini söyledi. Aytöre, UEFA Disiplin Kurulu kararının ya Tahkim’den ya da CAS’tan döneceğine inançlarının tam olduğunu sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu