Gündem

Denizli’de elektrik skandalı

Dün akşam oynanan ve Fenerbahçe’nin Denizlispor’u 2-0 mağlup ettiği karşılaşmada yaşanan elektrik kesintisi rezaletini gündeme damga vurdu.

59’da sönen ışıkları onaramayan Denizlili yetkililer, bir süre önce kovdukları Metin adındaki stat görevlisiyle maç tatilini önlediler.

Milliyet gazetesinin haberine göre maçında skorun önüne geçen elektrik kesintisinin altında ’tam Türkiye’lik’ sebeplerin yattığı öğrenildi.. Zorlu karşılaşmanın 59. dakikasında giden elektriğin tam 40 dakika sonra gelmesini sağlayan kişinin, bir süre önce işten çıkartılan Metin adında bir stat görevlisi olduğu ortaya çıktı.

Stadın tüm elektrik işlerinden anlayan kişiyi telefonla arayan Denizlili yetkililer, ’denize düşen yılana sarılır’ deyimini hatırlattı.

BU arada 40 dakika boyunca gelmeyen elektrik sebebiyle maçı ertelemesi gündeme gelen hakem Bülent Yıldırım’ı Denizli Başkanı Ali İpek ikna etti.. Milli maçı da düşünerek gözlemcilerle durumu değerlendiren Yıldırım’ın yanına giden İpek, “Hocam bana güvenin. Bu işi 5 dakikada halledeceğim. Yeter ki bana 5 dakika süre verin” diyerek maçın hakemini ikna etti. Hızlı bir çalışmaya giren İpek, dediğini yaptı ve yaklaşık 3-4 dakika sonra elektrikler yeniden geldi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu