GündemSon Dakika

Derbi öncesi Ali Koç ve Fikret Orman’dan ortak açıklama!

Bu gece Süper Lig’in 23. haftasında karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin başkanları derbi öncesi bir araya gelerek açıklamada bulundu.

Vodafone Park Stadı’nda bu gece 21.00’de başlayacak dev derbi öncesinde iki kulübün başkanı bir araya geldi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, derbi için ortak bir açıklama yaptı. İki başkanını açıklamaları BJK TV ve FB TV’den de yayınlandı.

İşte Fikret Orman ve Ali Koç’un açıklamalarından satır başları:

Koç: Ev sahipliği için teşekkür ederiz

Öncelikle hem başkana hem de hepinize ev sahipliğiniz için teşekkür ederiz. Başkanla konuştuk böyle bir fikir oluştu. Başkanımızın fikriydi. Ben de neden kendi televizyonlarımızda yapmıyoruz dedim. Bence iyi ettik. İnşallah örnek teşkil eder.

Ebedi dostluk diyoruz, bunu hareketlerimizle de desteklememiz gerekiyor. Son dönemde şiddet içerikli davranışlar kimseye fayda sağlamıyor. Biz buraya kazanmaya geldik, kazanacağız da. Ama buradaki birlik ve beraberliğimizi asla etkilememeli. Ben bu beraberliğimizi, birlikteliğimizi göstermek çok önemli.

Orman: Biz de kazanmak istiyoruz

Öncelikle Ali Başkan’a ve yönetim kurulu arkadaşlar hoş geldiler stadımıza. Değerli başkanın da söylediği gibi bu bir spor müsabakası. Derbi maçları her zaman çok önemlidir. Bizim yapabileceğimiz şeyler belirli. Takımımızı motive etmeye çalışıyoruz, onları hazırlamaya alışıyoruz.

Biz de maçı kazanmak istiyoruz. Bunun için takımımızı desteklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. İnsanlara iyi bir izlenim bırakacağı bir maç olmasını diliyorum. Hak edenin kazanacağı bir maç olmasını istiyorum. Taraftarımızın önünde kazanmak istiyoruz. Bunu da sahada oynayanlar belirleyecek.

Bu fikir bir dostumuzdan geldi. Ben de sıcak baktım ve Ali Başkan’a ilettim. O da kendi televizyonlarımızda yapalım dedi. Böyle gelişti. Medeniyet açısından da, spora dostluk mesajları içinden de iyi bir mesaj oldu.

“Ali Bey ile yan yana izleyeceğiz”

Çok özel beklediğim bir şey yok. Derbi maçlar gazozuna da olsa çok önemlidir. Zor bir müsabaka olacak ama sonucunda futbolun konuşulduğu, pozisyonların güzel olduğu, hakem hatalarının sahaya müdahil olmadığı bir müsabaka olsun. Tarihimizde yüzlerce maç yaptık, bu da öyle olacak. Biz değerli dostumuz Ali Bey ile yan yana güzel bir maç izleyeceğiz.

Ali Koç’tan Lefter Sezonu açıklaması

Lefter dediğiniz zaman aklınıza sevgi ve saygı da geliyor. Bence geç kalınmıştır Lefter’in adının sezona verilmesi. Keşke onun adının verildiği sezonda daha farklı bir konumda olsaydık, çok zor bir süreç geçiyoruz.

Her zaman Fair-Play’i düşünüyorduk ve seçildikten sonra da taraftarlarımızı uyardık. Bu açıdan yola çıkarsak bir çok şeyin önüne geçebiliriz diye düşünüyorum. Bizim ilk derbi maçımız Beşiktaş’la oldu. Biz orada bazı çağ dışı uygulamaları kaldırdık. Deplasmana gidilmemesi çağ dışı bir uygulamaydı.

Koç: Beşiktaş tribünleri teşekkür etti

Deplasman tribünleri maçtan sonra uzun süre bekletiliyor. Işıklar kapanıyor, tuvaletler kilitleniyor. Bunlar hiç hoş şeyler değildi. Biz bunları Beşiktaş maçında kaldırdık. Beşiktaş tribünleri de bu olayın ardından teşekkür etti. Sahada evet kora kor rekabet fakat dışarıda birlik olmalıyız. Çok ciddi problemlerimiz var ve bu problemleri kafa kafaya vermezsek çözemeyiz. Kulüp yöneticileri saha dışında toplanıp problemlerini çözebilmesi lazım.

Orman’dan Mustafa Cengiz’e telefon

Geçen hafta Benfica maçından önce Mustafa Cengiz’i aradım ve başarılar diledim. Geldiğinde de problemi çözmek için oturalım dedim. O da kabul etti. Amacımız direkt kulübe değil total futbol ailesini düzeltmek gerekiyor.

Biz bu statta büyüdük. Tek bir stat vardı. Bu statta çok güzel günlerim de oldu, acılı günlerim de oldu. TSYD Kupası maçları çok önemliydi. 2 maç arka arkaya seyrederdik. Ondan sonra lig başlardı. Belki de şimdi İstanbul Belediyesi’nin düzenleyeceği bir kupa olabilir. Futbolun pek çok anlamında gerideyiz ama stat konusunda çok ilerideyiz. İki kulüp var ki statlarını kendi gücüyle yaptı. Bunlardan biri Beşiktaş biri Fenerbahçe.

Bağlantılar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı