FutbolFutbolda ŞiddetGündem

Elazığsporlu Bilica’ya hapis şoku!..

Elazığsporlu Bilica’ya hapis şoku!.. Trabzonspor – Elazığspor maçında Trabzonsporlu Olcan Adın’ı boynunu kolu ile sıkıştırıp yanağını da eliyle çekerek yaraladığı öne sürülen Bilica’ya 4 aydan bir yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı…

Spor Toto Süper Lig’de geçen sezon Trabzon’da oynanan maç sonrası, dönemin Trabzonsporlu oyuncusu Olcan Adın’ı boynunu kolu ile sıkıştırıp yanağını da eliyle çekerek yaraladığı öne sürülen Elazığsporlu oyuncu Fabio Alves Da Sılva hakkında, 4 aydan bir yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı…

Trabzon Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, 3 Mart 2013 tarihinde, Hüseyin Avni Aker Stadı’nda Trabzonspor ile Sanica Boru Elazığspor arasında oynanan maçın bitiminde, Elazığspor’un Brezilyalı futbolcusu Da Sılva’nın kolu ile dönemin Trabzonsporlu oyuncusu Olcan Adın’ın boynunun sıkıştırdığı ve ardından da eliyle yanağını çektiği anlatıldı.

Da Sılva’nın bu şekilde Adın’ı hafif şekilde kasten yaraladığı anlatılan iddianamede, Adın Da Sılva’dan şikayetçi olmadığı anlatıldı. Ajansspor.com’un haberine göre, iddianamede, 6222 sayılı “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi”ne dair kanunun 17/ 1. maddesinde ‘Spor alanlarında kasten yaralama veya mala zarar verme suçunun işlenmesi halinde şikayet şartı aranmaksızın TCK hükümlerine göre cezaya hükmolunur” ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

İddianamede, bu nedenle şikayet şartı aranmaksızın Da Sılva’nın TCK’nın “kasten yaralama” suçunu düzenleyen 86/2. maddesi uyarınca 4 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi.

Da Sılva’nın yargılanmasına önümüzdeki günlerde Trabzon Sulh Ceza Mahkemesinde başlanacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu