FutbolFulya Dosyası

Futbol camiası TFF, yayıncı kuruluşa ve Trabzonspor’a tepkili

Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Trabzonspor'un Yeni Malatyaspor'a karşı 1-0 galip geldiği maçtan sonra Trabzonspor'a ve MHK'ye tepkiler arttı.

Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında Trabzonspor’un Yeni Malatyaspor’a karşı 1-0 galip geldiği maçtan sonra sporseverler ve bazı kulüplerin kongre üyeleriyle birlikte başkan adaylarının Trabzonspor’a, MHK’ye maçın hakemi ile sessiz kalan kendi kulüp yönetimlerine tepkiler arttı.

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Sumudica’nın maçtan sonra isyan etti.

Sumudica’nın açıklamaları şöyle oldu;

Yüzde 1 milyon penaltı

Oyuncularımı tebrik ediyorum. İyi savaştılar. Defansımız da çok iyi çalıştı, Trabzon’da fark yaratan oyuncular olduğunu biliyorduk. Bugün, bizim için zor oldu. Haqi’nin aksiyonu vardı. Kaleciyle karşı karşıya kalıyordu. Trabzonlu oyuncunun topla alakası yoktu. Yüzde 1 milyon penaltı. 4-5 yıl önce VAR yoktu. VAR’daki hakemlere ücret ödenmesin. Niye oradalar? Bugün bir penaltı, bir de kırmızı kartımız vardı. Oyuncumuza vuruldu, formasını değiştirdi kan içinde kaldığı için. Hiçbir şey yapılmadı.

TFF, hakemler, lütfen işimize saygı duyun?

Sol bekimiz Hafez’e karşı yapılan bir hamle vardı direkt. Oyuncumuzun burnu kanadı, formasını değiştirmek zorunda kaldı. beIN SPORTS’tan da izledik, yüzde 1 milyon kırmızı karttı. Hakemler neden Malatya’ya karşı böyle? Trabzonspor’un böyle bir yardıma ihtiyacı yok. İyi takım. Çok paraları da var. TFF, hakemler, lütfen işime saygı duyun.

Kesinlikle penaltı vardı, beIN SPORTS da bunu göstermedi. Daha ne yapabilirim ki…

Ülkemin dışında çalışıyorum ve bütün kalbimi veriyorum. onuncu dakikada Osman’a yapılan bir hareket var. Trabzonspor oyuncusunun topla alakası yok. Kesinlikle penaltı vardı. Hakem vermediği gibi, beIN SPORTS da bunu göstermedi. Daha ne yapabilirim ki…

Adil Gevrek: Kırmızı kart değil, insanlık suçuydu

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da başkan Adil Gevrek, Beyaz TV’ye açıklamalarda bulundu.Adil Gevrek, “Bizden intikam alıyorlar. Söyleyecek fazla bir şey yok. Demek ki başka şeyler yapmamız lazım. Maçın başında rakip futbolcunun hareketi, sadece kırmızı kart değil, insanlık suçuydu.” dedi.

Bein SPORTS’ın olayı ilk değil

Sergen Yalçın da daha önce “Nedense bizim maçlarda VAR devreye girmiyor” diyen Yalçın, “Ondan önceki maçta da iki tane %100 penaltımız var, televizyon görüntüleri göstermiyor, pozisyon bittikten sonra gösteriyor. Biz Trabzonspor Beşiktaş maçında Vida’nın itilme görüntüleri TFF’den istiyoruz, yayıncı kuruluştan istiyoruz,  görüntüleri sildik diyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Barış Tumok: Benim gözümde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş yönetimleri işbirlikçidir

Fenerbahçe Kongre Üyesi Barış Tumok : “Bunu ve @Trabzonspor – FB maçında Kim’in kırmızı gördüğü pozisyonu arka arkaya izleyip, her ikisinde de A.Şansalan’ın başrolde olduğunu görüp, sezon boyu olan bitenle birleştirip, ortalığı yıkmayan @BesiktasJK @GalatasaraySK ve@Fenerbahce yönetimleri benim gözümde işbirlikçidir!” dedi

Fenerbahçe kulübü eski başkan adayı Hulusi Belgü sesini çıkartmayanların hepsi düzen adamlarıdır !

“Hani “Fenerbahçe ile var olanlar”diyordu ya bizim Başkan, şu duruma cılız sesi ile itiraz eden veya sesini çıkartmayan yöneticiler Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı hepsi çıkarlarına, işlerine zarar gelmesin diye susanlardır. Düzen adamlarıdır !”

Fenerbahçeliler Rıdvan Dilmen’e de tepki verdiler:

“Vitor’un altını oydu. Bu gün gelse Löw’ün Jesus’un da altını oyacak. Şu Trabzon’un tüm sezon hakem desteği ile şu noktaya gelmesine İsyan etmedi. Fenerbahçe efsanesi olmayı federasyon başkanlığı ideallerine sattı. Benim için Rıdvan Dilmen öldü. Kimin için yaşıyor bilmiyorum.”

Beşiktaş cephesinde de farklı bir durum yok.

Beşiktaş’ta önceki dönem başkan adayı olan Hürser Tekinoktay ise önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak seçimlerde Başkan adayı olarak önerdiği Divan Üyesi Ceza Avukatı olan Ali Rıza Dizdar ile Ahmet Nur Çebi’nin BJK divan kurulunda yaptıkları tartışma videosunu paylaşarak Ahmet Nur Çebi’ye sordu. “Yeni gelen MHK’ye bir şekilde avans verme mecburiyetimiz bitti mi? ”

Hürser Tekinoktay daha sonra maçlara geç çıkılması çağrısı yaptı

Bu hafta maçlara 5 dakika geç çıkın…
Haftaya 10, sonraki hafta 15, sonraki hafta 20…
Protesto edin.
Biz böyle bir futbol istemiyoruz.
Daha ne kadar sessiz kalkacaksınız ?

Alen Markaryan “Tek şikayet yok! Neden? Bu normal bir şey mi?”

Beşiktaş’ın tanınan siması Alen Markaryan ise:
“Soru şu; Trabzon spor’un bu kadar kollanmasına Ne Sn Çebi’den Ne Sn Elmas’tan Ne de Sn Koç’tan tek şikayet yok! Neden? Bu normal bir şey mi?” dedi

Galatasaray’da Asbaşkan Avukat Rezan Epözdemir de daha önce “Böyle bir durumda orada bulunmamızın bir anlamı yok” diyerek görevinden istifa etmişti.

Galatasaray’da da farklı bir durum yok.

“Zaten bu gidişle çok fazla kalmazlar ama şu durumda kim.gelirse gelsin sonuç aynı olacaktır burak elmas ilk başkan olduğundaki tavrından eser kalmadı neden durdurdular çünkü Tff ziyaretinden sonra oldu herşey Tff nin dahi piyon olduğunu düşünüyorum”
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu