FutbolFulya Dosyası

Beşiktaş’ta Mayıs ayında yapılacak başkanlık seçimleri için ilk aday Çarşı Davası Avukatı Ali Rıza Dizdar

Beşiktaş’ın eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, geçtiğimiz hafta sonu BJK Başkanlık seçimlerinde Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar’ın başkan adaylığı için yeni yılın ilk günü imza vereceğini sosyal medya hesabından açıklamıştı

Hürser Tekinoktay Av. Ali Rıza Dizdar’ın adaylık önergesini imzaladığı dilekçeyi sosyal medya hesabından paylaşıp sonrasında da Ali Rıza Dizdar’ın Beşiktaş için en uygun aday olduğunu ve desteklenmesi gerektiği açıklamasında bulundu.

Beşiktaş Postası’nın haberine göre Hürser Tekinoktay’ın açıklaması şöyle oldu:

Sevgili Beşiktaşlılar,

Mayıs ayında yapılacak olan Beşiktaş JK Olağan Seçimli Genel Kurulunda BJK Başkanlığı için her üyenin aday önermesi gerekiyor.

Daha önce katılmayacağımı bildirdiğim seçimlerde BJK Başkanlığına aday önerim Sn. Ali Rıza Dizdar olmuştu.

Bana bu tercihim ile bilgi almak isteyen bir çok özel mesaj geldiği için, önerime sebep olan kriterleri sizlerle paylaşmak istedim.

1-Öncelikle kulüpçülükte önemli şeylerden biri kıdemdir. Sn Ali Rıza Dizdar en kıdemli bir kaç üyemizden biridir. Atatürkçüdür, 68 kuşağıdır.

Kulübümüzün en önemli sorunlarından bir tanesi hukuksal haklarımızın sümen altı edilmesidir. Aynı zamanda kulübümüzün bir çok dava dosyası bulunmaktadır. Abdullah Avcı’nın sözleşmesinde görüldüğü gibi sözleşme fesihi bile yapamayan bir yönetim vardır. Başkan bizzat kendisi söylemiştir.

Biz Avcı ile sözlü olarak anlaştık sonra sözünü tutmadı demiştir. Bu BJK’nün milyonlarca euroluk bir tazminat ödemesine yol açan eksiklik içeren bir zaafiyettir. Sözleşme usullerinin söze dayalı değil hukuki şartlara ve belgelere dayanması gerektiği ne yazık ki bilinmemektedir.

2-Sayın Dizdar çok kıymeti bir hukukçudur. İyi bir Beşiktaşlıdır. Başta TFF ve MHK olmak üzere her türlü platformda bizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanmaktayım. Sn Dizdar çArşı davasında taraftarımızın yanında olmuş tüm davalara girmiş ve orada da mücadelesi sürdürmektedir.

Daha önce Sergen Yalçın önerim uygulamaya geçmiş ve Sergen’in emekleriyle son yıllarda hiç yaşanmamış 2 kupalı şampiyonluk TFF’ye rağmen kazanılmıştır. Sergen ile bizim ekibimiz çalışmış olsaydı. + 1 şampiyonluk ve 2 ŞL grubu yapıp daha başarılı günler bile yaşayabilirdik.

Onu için Sn Ali Rıza Dizdar önerime güvenin.
Bizde kongreleri siyah beyaz bayraklar ile donatalım.

Hepinize,
Sevgiler, selamlar

Ali Rıza Dizdar; Galatasaray kendini üstün mü görüyor?

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu