FutbolHaberTransfer

Ceyhun Kazancı: Elektronik biletçilikten sportif direktörlüğe giden yol

Beşiktaş kulübü 17 Temmuz 2021 tarihinde Ceyhun Kazancı'yı Beşiktaş Futbol Yatırımları San. Ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü olarak göreve getirdiğini açıklamıştı.

Yapılan açıklamada:  Kulübümüzün Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine Ceyhun Kazancı getirilmiştir.

Şirketimize önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Ceyhun Kazancı, BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde görev yapacak ve Beşiktaş JK Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürü’ne (CEO) raporlayacaktır.

Futbol takımımızla birlikte nice başarılara imza atacağına inandığımız Ceyhun Kazancı’ya Beşiktaş ailesine hoş geldin der, başarılar dileriz.

Vodafone Park’taki dün yapılan basın toplantısında konuşan Ahmet Nur Çebi, kulüpte yapılan yeni bir atama yapıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada Ahmet Nur Çebi, İcra Kurulu Üyesi ve Futbol A.Ş Genel Müdürü Ceyhun Kazancı‘nın sportif direktörlük görevine getirildiği duyurdu.

Bu açıklama ile birlikte altı ayda iki değişik atama yapılan Ceyhun Kazancı’nın futbol dünyasındaki deneyimi tüm kesimler tarafından mercek altına alındı.

Ceyhun Kazancı Kimdir

Ahmet Nur Çebi’nin futbolun içinden geliyor dediği Ceyhun Kazancı basın toplantısında kendini şu sözler ile tanıttı.

“Ben 22 yıllık Beşiktaş kongre üyesiyim. Tribünlerden geliyorum. Bu göreve gelirken menajerlik ve pazarlama geçmişim var. Gelir getiren bir kurumun dengelelerine hakimim. Futbol sahasının içine inmek, taktik duruma karışmak bizim haddimize değil. Önemli olan hocanın, oyuncuların ve kulübün en sağlılı şekilde yürüyeceği yapıyı oluşturmak. Bunun için de bize görev düşüyor.

Altyapı projesi Türk futbolunda yeni değil. Çok kulüp bunu dile getirmiş ama devam etmemiş. Tesisleşme çok önemli bu konuda. Türkiye’De oyuncu yetişiyor, önemli olan doğru zamanda doğru yolu açabilmek. Çok fazla yıldız oldu, gelip geçen genç yıldızlar da oldu.

Kiralık oyuncu konusu da var. Kiralık giden oyuncu, sonsuzluğa giden oyuncu olmamalı. Yakından takip edilmeli. Bunun son örneği de Kerem Kalafat oldu. Yakından takip ediyorduk ve geri çağırdık. Onun yerine tabii ki transfer yapılabilir ama ona bu şansı vermek altyapıdaki oyunculara da mesaj vermektir.

Atletik performans ekibi kuruyoruz

U19 takımımızı ayrı tutacağız. Önceki yaş kategorileri gibi olmayacak. Yaş kıdemiyle yükselemeyeceksiniz U19 takımına. O takıma girmişseniz her an A takımda olmak için hazır olmak zorundasınız. Önder Hocamız bu işin her daim başında olacak. Kiralık oyuncuların takibi, altyapıdaki oyuncuların gelişimi, A takıma alınması. Hepsinde iletişim halinde olacağız. Siz 1 tane yıldız yetiştirir ve dışarıya yollarsınız, arkadan gelenin de yerini hazır etmeniz lazım. Emirhan’ın yanına çok yenileri eklenecek.

Sadece altyapı değil yapacağımız konu. Atletik performans ekibi kuruyoruz. Gelen her hoca, kendi atletik performans ekibiyle geliyor, ayrılınca da o ekip gidiyor. Kuracağımız bu ekip her daim kulüpte olacak. Raporlar hep kulüpte saklanacak. Scouting departmanımızı da yeniliyoruz. Sadece gözle değil, analiz kısmında da dijital yollardan besleneceğiz. Bu sistemi de kullanacağız. Sokağa atacağımız tek bir kuruşumuz yok. Bundan sonra bu şekilde yolumuza devam edeceğiz.”

Galatasaray Lisesinden, Telekom Arenaya- IMG Doğuş’tan Beşiktaş’a – E Biletten Sportif Direktörlüğe

1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ceyhun Kazancı 1998 senesinde Galatasaray Lisesinden mezun oldu. Siyaset Bilimi ve Uluslarlarası İlişkiler bölümü okuyan Kazancı meslek hayatına Madencilik ve Demir Çelik  alanında faaliyet gösteren Arcelor Mittal adlı şirkette çalışarak başladı.

Türk Telekom Arena’nın bilet ve vip koltukları

2004-2007 yılları arasında Arcelor Mittal firmasında pazarlama departmanında görev alan Kazancı daha sonra Galatasaray Türk Telekom Arena’nın bilet ve vip koltuklarını pazarlamasını alan International Stadia Group’ta çalışmaya başladı.

VIP Koltuklardan Menajerliğe

2009- 2011 yılları arasında Galatasaray’ın VIP koltuklarının pazarlama deneyimini kazanan Ceyhun Kazancı Procas Sportif Danışmanlık adıyla bir futbolcu menajerlik şirketi oluşumunda yer aldı.

IMG Doğu ve BJK Anlaşması

Ceyhun Kazancı menajerlik faaliyetlerini göstermekte iken 2012 IMG-Doğuş grubunda Stadyum projeleri ve pazarlamasından sorumlu olarak göreve başladı.

Ceyhun Kazancı’nın bu görece başlamasıyla aynı dönem IMG Doğuş Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Stratejik İşbirliği Anlaşması imzadı.

“IMG-Doğuş Ortaklığı’nın ilk resmi girişimi olan anlaşma, stadyum projesinin tasarımı ve geliştirilmesi, stadyum yönetimi, stadyumun farklı ticari faaliyetlerle ilgili olarak kullanılması sonucunda ek gelir yaratılması, BJK’ya ait ticari hakların satışı (sponsorluk, reklam ve loca ile vip koltuk satışı) vb. konularda işbirliği yapılmasını kapsıyor. Ayrıca, IMG-Doğuş’un yapılması planlanan Yeni Sezon Hazırlık Kampı’nın geliştirilmesine katkı sağlaması ve varolan Futbol Altyapı Akademisi’nin dünya standartlarına ulaştırılması için BJK ile ortak projeler geliştirmesini içeriyordu.”

IMG Doğus anlaşmasından sonra Asset Sportif şirketine müdür yardımcısı olan Kazancı burada 2015-2016 yıllarında spor pazarlaması alanında görev yapmaya başladı.

Çalık Holding, E Biletten Rizespor’a

Ceyhun Kazancı buradan Çalık Holding’e ait Geçiş Kontrol ve Toplu Taşıma & Akıllı Şehir Çözümleri sunan E-Kent’te ve ortaklığı olan Passolig’de 5 yıl süre ile görev aldı.

1 Aylık Rizespor asbaşkanlığından 6 aylık BJK Futbol AŞ CEO’lu ve sonra sportif direktörlük

Beşiktaş’a gelmeden önce Haziran ayında yapılan Çaykur Rizespor’un Başkanlık seçimlerinde Tahir Kıran’ın listesinde yönetim kurulu üyesi olarak Rizespor asbaşkanlığı görevini ifa eden Kazancı, 1 ay sonra bu görevinden istifa ederek 2021 Temmuz ayında Beşiktaş Futbol AŞ Genel Müdürü oldu.

Ceyhun Kazancı’nın bu görevinden 6 ay sonra kariyerindeki ilk sportif direktörlük deneyimi olacağı görevi açıklandı.

Daha önce menajerlik yaptığı ve Rizespor’da kötü geçen transfer dönemiyle de hatırlanan Ceyhun  Kazancı’nın 2016-2018 yılları arasında Beylerbeyi kulübünde futbolun başında olduğu dönemide çok eleştirilen bir başka konu oldu.
2. Lig’in şampiyonluğundan dönen Beylerbeyispor, Kazancı’nın futbol yönetiminde 2017-2018 sezonunda amatör lige düşmekten kurtulamadı.
Kazancı’nın Türkiye’nin en eski kulüplerinden biri olan Beylerbeyi’nin yaşadığı tarihi sonucun ardından görevi bıraktığı ortaya çıktı. 2018’de BAL Ligi’nde tutunamayan Beylerbeyispor bu sezon Süper Amatör Lig’de mücadele ediyor.

Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Bülent Uygun ile yollar ayrıldı

Ceyhun Kazancı: “Ali koç geldi bizleri heyecanlandırdı”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu