FutbolGündem

Emenike, Fenerbahçeli taraftarlardan özür diledi!..

Emenike, Fenerbahçeli taraftarlardan özür diledi!.. Dün oynanan Gaziantepspor maçında Emre ile tartıştıktan son oyundan alınan ve bu sırada taraftarlara tepki gösteren Fenerbahçeli Emmanuel Emenike sarı – lacivertli taraftarlardan özür diledi.

Emenike, dün akşam Fenerbahçe – Gaziantepspor karşılaşmanın ikinci yarısında saha içinde yaşananlara ilişkin Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, dün akşam saha içinde yaşananların anlık olduğunun altını çizen Emmanuel Emenike, her zaman Fenerbahçe için çalışan bir futbolcu olduğunu da söyledi.

Emenike, saha içinde yaşananlara ilişkin şu şekilde konuştu:

“Öncelikle dün akşam yaşadığımız o şey, tamamen duyguların birikmesinden ve duyguların patlamasından oluşan bir an idi. Bu nedenle böyle bir an yaşandı diyebilirim. İlk yarı boyunca Fenerbahçe’nin başarısı için, Fenerbahçe adına bir gol kaydedebilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya ve en iyi performansımı sahaya koymaya çalıştım. Ancak istediğim golü kaydedemedim. Bu nedenle içinde biriken duygulardan dolayı böyle bir an ortaya çıktı.

Gol atmayı denedim ama olmadı, çünkü karşımızda sıkı savunma yapan bir Gaziantepspor takımı vardı. Bu nedenle gol atmak zor oldu diyebilirim. Sahada yaşanan tamamen bundan ibaretti. Ben her zaman Fenerbahçe için en iyisini vermeye çalışan bir futbolcuyum. Ben, Fenerbahçe’nin son yıllarda yaşadıklarının da farkında olan bir oyuncuyum. Takımın başarısını en çok isteyen oyunculardan biriyim. Bu nedenle dün yaşananlardan dolayı tüm Fenerbahçe taraftarlarından özür diliyorum. Onları böyle bir olay ile karşı karşıya bıraktığım için özür dilerim.

Bu şekilde sahada davranmamam gerekiyordu. Fenerbahçe’yi çok seven bir oyuncu olarak böyle davranmamam gerekiyordu. Dediğim gibi tamamen duyguların birikmesinden ortaya çıkan bir şeydi. Hiçbir şekilde kasıtlı veya gerginlikten dolayı oluşan bir hareket değildi. Fenerbahçe’nin başarılı olması gerektiğinin baskısından ve maçın atmosferinden böyle bir an yaşandı. Hiçbir şekilde bir gerginlik söz konusu olmadı ve benim için sahada kaldı. Ben, tekrardan taraftarlarımızdan özür diliyorum.”

Süper Lig’in 4.haftasında Akhisar Belediye Gençlik ve Spor ile oynananacak karşılaşmaya ilişkinse, “Çok önemli bir karşılaşma daha bizi bekliyor. Önümüzdeki hafta Akhisar deplasmanına gideceğiz. Benim düşüncem, Trabzonspor karşısında yaptığımız gibi oyunu rakip sahaya yığmamız gerekiyor. Sahaya da bu mantalite ile çıkarsak ve kafamızda her zaman 3 puan düşüncesi olursa sahadan galibiyetle ayrılarak 3 puanı alacağımıza inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu