Fulya DosyasıHaberÖzel Dosyalar

Engin Baltacı, Demirören ile Adalı’nın arasında bir sıkıntı olmadığını söyledi.

Baltacı, “Kamuoyunda, ‘Demirören ile Adalı arasında soğukluk varmış’ gibi bir hava estiriliyor. Aslında böyle bir durum söz konusu değil. İkisi de tıpkı eski günlerdeki gibi sıcak bir ilişki içerisindeler. Hatta başkanlık süresinde Demirören’in Adalı’ya destek verebileceğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Engin Baltacı, Yıldırım Demirören ile Serdal Adalı’nın arasında herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.

Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Serdal Adalı, “Beşiktaş’a ve soyadıma leke sürecek hiç bir şey yapmadım ancak yalnız bırakıldım” diyerek Yıldırım Demirören ile ipleri koparma kararı aldığı biliniyordu.

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Engin Baltacı Türkiye’nin gündeminde

Beşiktaş’ta şike soruşturması kapsamında tutuklanan Asbaşkan ve Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı’nın, Başkan Yıldırım Demirören’le yollarını ayırma kararı aldığı ve mahkeme sonuçlanır sonuçlanmaz bu kararını uygulayacağı öğrenildi.

Adalı’nın ailesine, “Beşiktaş’a her gün 24 saatimi verdim. Kendi soyadıma ve Beşiktaş’a leke getirecek hiçbir şey yapmadım. Ancak bu süreçte yalnız bırakıldım. Kendimi yarı yolda bırakılmış, ihanete uğramış gibi hissediyorum” diyerek Demirören’le kader ortaklığını noktaladığı öğrenildi. İşte Adalı’yı kopuşa götüren süreç ile ilgili Sabah Gazetesi yazarı Fatih Doğan konuyu şöyle yorumladı.

“1- Kampta aleyhine haberlerin yapıldığı dönemde Başkan Demirönen’in sessiz kalması Adalı’nın yönetime karşı kırılmasına neden oldu.
2- Demirören ve yönetiminin kendisine sormadan, camiaya danışmadan Türkiye Kupası’nı teslim etmesi. ‘Arının’ gelin diyen Çarşı’nın isteğine göre hareket edilmesi Adalı’yı en çok kızdıran ve şaibe altında bırakıldığını düşündüren hareket oldu.
3- Serdal Adalı, ağabeyi Şevki Adalı’ya hissiyatını ve bu yolda yalnız bırakıldığını iletti. Şevki Adalı da durumu yöneticiler aracılığıyla birkaç kez başkan Demirören’e iletti.
4- Yönetimdeki görevlerinden istifa etti. Yönetimden de istifayı düşündü ancak süreç bitene kadar kongrenin verdiği görevden istifa etmemeyi uygun gördü.
5- Serdal Adalı, Metris cezaevine gelen Yıldırım Demirören’e “Konuşacak bir şeyim yok” diyerek soğuk bir tavır aldı ve yolların ayrıldığı mesajını ilk elden açıkça verdi.”

Beşiktaş şimdi de geleceğini satmak için Jorge Mendes ile görüşmelere başladı

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu