FutbolGündem

Ersan Gülüm ve Cenk Tosun’dan Beşiktaş’a kötü haber!..

Ersan Gülüm ve Cenk Tosun’dan Beşiktaş’a kötü haber!.. Rizespor maçında aldığı darbeler sonrası oyundan çıkan ve MR çekilen Ersan Gülüm’ün sol addiktor kasında birinci derece yırtık olduğu tespit edildi. Aynı şekilde Cenk Tosun’un sağ omuz bağında yırtık olduğu tespit edildi. Ayrıca sol kalçası üzerine düşen ve ağrıları olan Atiba Hutchinson’un ise tedavisine başlandı.

Beşiktaş’ta Çaykur Rizespor maçında sakatlanan; Ersan Gülüm, Cenk Tosun ve Atiba Hutchinson’ın sağlık durumlarıyla ilgili açıklama geldi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre,  dünkü maçta aldığı darbeler sonrası oyundan çıkan ve gece Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi’nde MR çekilen Ersan Gülüm’ün sol addiktor kasında birinci derece yırtık olduğu tespit edildi.

Cenk Tosun da maçta aldığı darbeler sonrasında çekilen MR’ında sağ omuz bağında yırtık olduğu tespit edildi. Çaykur Rizespor maçında sol kalçası üzerine düşen ve ağrıları olan Atiba Hutchinson’un ise tedavisine başlandı. Geçtiğimiz sezonu rekor sakatlıklarla geçiren Beşiktaş’ın başı yine aynı dertten sıkıntıya girmeye başladı.

Demba Ba daha ligin ilk haftası başlamadan sakatlık yaşayarak 15 günlük bir tedavi süreci geçirmiş ve Çaykur Rizespor maçında oynayamamış, Jose Sosa da henüz resmi maça çıkmadan sakatlanmıştı. Ersan Gülüm ve Cenk Tosun da dün oynanan Çaykur Rizespor maçında yırtık sakatlığı yaşayarak geçen sezon bir kabus gibi takımın üstüne çöken kas yırtığı sakatlığının tekrar gündeme gelmesine sebep oldular.

GEÇEN SEZON SAKATLIK REKORU KIRILMIŞTI 

Geçtiğimiz sezon 34 kişilik kadrosu olmasına rağmen rekor seviyede yaşanan sakatlıklardan dolayı zaman zaman kadro kurmakta zorlanan Biliç’in bu sezon kaleciler hariç 18 futbolcuya düşürdüğü kadronun üç kulvarı kaldırıp kaldıramayacağı şimdiden tartışılmaya başlandı bile.

SAHA ZEMİNİ BAHANESİ BİTTİ, ÖZEL HAYAT DÜZENSİZLİĞİ GÜNDEME GELMEYE BAŞLADI

Hazırlık döneminde bu sezon aynı sakatlıkların yaşanmayacağı ve futbolcuların sorumluluk bilinci ile özel hayatlarına dikkat edeceklerine olan inançlarını sık sık dile getiren yöneticilerin ve Slaven Biliç’in, daha sezonun henüz 2. haftasında yaşanan sakatlıklardan sonra oyuncuları daha sıkı denetlemeleri bekleniyor.

Geçen sezon yaşanan sakatlıklara bahane olarak gösterilen üst saha zeminin değiştirilmesi sürecinde, çalışmalarını alt sahada yapan siyah beyazlı futbolcuların yaşadığı sakatlıkların zeminden kaynaklı olması bahanesi geçerliliğini yitirmeye başlayıp, bütün dikkatleri özel hayatın düzensizliğine doğru çekmiş durumda.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu