FutbolGündem

Ersun Yanal kalp krizi geçirdi!..

Ersun Yanal kalp krizi geçirdi!.. Fenerbahçe’de Galatasaray derbisi öncesi Ersun Yanal’a anjio uygulandı ve stent takıldı! Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Yanal, Galatasaray derbisinde takımının başında olacak.

Galatasaray derbisine odaklanan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Ersun Yanal’ın kalp sağlığına dair haberler geldi. Anjio uygulanan Ersun Yanal’a stent takıldı!.. Ntvspor’un haberine göre, konuyla ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü’nden açıklama yapıldı. Yanal, G.Saray derbisinde takımının başında olacak.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan resmi açıklamada, “Teknik Direktörümüz Sayın Ersun Yanal’a, Memorial Hastanesi’nde kontrol amaçlı anjiyo yapılmıştır. Anjiyo işlemi sırasında doktorların tavsiyesiyle kendisine stent takılmıştır. Sağlık durumu iyi olan Teknik Direktörümüz, Pazar günü oynanacak olan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde takımımızın başında olacaktır.” denildi.

NASIL BİR TEDAVİ UYGULANDI?

Anjio, damarlardaki daralma ve tıkanıklıkların tespiti için uygulanan bir işlemdir. Kasık atardamarından yerleştirilen kateter vasıtasıyla, daha ince ve içi boş plastik yapıda teller kullanılarak kalp damarlarının ağız kısmına kadar ilerlenir ve boyalı madde verilerek damarların yapısı görüntülenir.

Müdahale gerektiği durumlarda ise balon ve stent tedavisi uygulanır. Sorunlu bölgeye damar içinden ilerletilen balon, burada şişirilir ve damarın genişlemesi sağlanır. Balon işlemi ile açılan damarın tekrar daralma ihtimalini azaltsın diye de damar içine stent adı verilen ince metalik tellerden örülmüş silindirik bir kafes yerleştirilir.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu