EkonomiGündemTransfer

Ertunç Soğancıoğlu cevap vermezse biz açıklayacağız!

Beşiktaş Futbol A.Ş.’nin içinde bulunduğu tehlikeyi belgeleriyle birlikte 1 haftadır gündeme getiren Futbolistan’ın haberleri karşısında Beşiktaş Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu sessizliğini koruyor.

Sessizlik uzadıkça Futbolistan’ın, Beşiktaş Kongre üyelerinin ve Beşiktaş Futbol A.Ş. hissedarlarının soruları artıyor.

Hatırlanacağı gibi Beşiktaş Futbol A.Ş. sermayesinin 2/3 oranının altına inmiş, yönetim kurulu da TTK’nun 324. maddesinden kurtulmak için futbolcuların değerlerini yükseltme yoluna gitmişti.

Futbolistan’a yaptığı ilk açıklamayla İtimat Bağımsız Denetleme Şirketi’nin raporunu yalanlayan Ertunç Soğancıoğlu, yine ilk kez Futbolistan’ın açıkladığı SPK duyurusuna ise cevap vermedi.

Bağımsız denetleme şirketi ve SPK’nın, TTK’nun 324. maddesinden kurtulmak için futbolcuların alındığı fiyatın üzerinde değerlendirilmesinin kanunlara aykırı olduğunu açıklamasına rağmen bu uygulamayı savunan Ertunç Soğancıoğlu’na yeni sorularımız var.

SPK diyor ki “X” futbolcu 1 milyon Euro’ya alındıysa şartlar ne olursa olsun o futbolcu 1 milyon Euro’dur.  “O futbolcu değer kazanmıştır ve değeri 3 milyon Euro olmuştur” denilerek sermaye artırımına gidilemez.

Şimdi gelelim Futbolistan’ın sorularına…

İstanbul 8. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı’na başvurarak sermaye artırımı için hazırlattığınız bilirkişi raporunda Gökhan Zan’a ne kadar değer biçtiniz?

Gökhan Zan’a biçtiğiniz değerin karşılığı para şirketin kasasında mıdır?

Filip Holosko’nun değerini kaç milyon Euro gösterdiniz? Filip Holosko’ya gösterdiğiniz değerde bir transfer teklifi var mıdır?

“Şirketin futbolcuyu satın aldığı fiyat önemlidir” denilmesine rağmen bedavaya aldığınız Rodrigo Tello’nun bilirkişi raporundaki değeri ne kadardır?

Edouard Cisse’nin gösterdiğiniz değeri kaç milyon Euro’dur?

Tekrarlayalım, bu sorulara sadece Futbolistan değil, tüm Beşiktaş camiası ve Beşiktaş Futbol A.Ş. hissedarları cevap bekliyor.

Açıklamazsanız biz açıklayacağız!

Konuyla ilgili önceki haberler;

ERTUNÇ SOĞANCIOĞLU SPK’YI DA YALANLAYACAK MI?

ERTUNÇ SOĞANCIOĞLU’NA BİRKAÇ SORU DAHA

BEŞİKTAŞ’A TARİHİ UYARI! FUTBOLİSTAN’DAN BİR BELGE DAHA


Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu