FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir; Şampiyonlar Ligi’ne gideceğiz

Fenerbahçe Yönetimi, Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne katılıp katılmayacakları ile ilgili alacakları kararı görüşmek üzere bugün Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki kulüp binasında bir araya geldi.

Futbol Federasyonu’nun şike soruşturmasıyla ilgili kararını değerlendiren Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, “Şampiyonlar Ligi’ne gideceğiz. Çünkü gitseniz de gitmeseniz de verilecek ceza değişmez” dedi. ‘Başkan arayışımız yok’ diyen Nihat Özdemir, “Biz Başkanı bırakmak istemiyoruz. Ve kısa sürede serbest kalacağını düşünüyoruz” yorumunu yaptı.

Nihat Özdemir, Türkiye Futbol Federasyonu’nun şike soruşturmasıyla ilgili kararının doğru olduğunu belirterek bundan sonra hukuki sürecin hızlanması gerektiğini söyledi. Hukuki süreç devam ederken aksi bir karar almanın sonrasında telafisi zor durumlara neden olabileceğine dikkat çeken Nihat Özdemir şöyle konuştu;

Federasyon kararını bütün yönetim kurulu birlikte izledik. Bundan sonra yargı kararını bekleyeceğiz. Yanlış bir karar çok büyük zararlar verebilir. Yargı kararını beklememiz en doğrusu. Federasyon da bu yönde karar aldı. Burada artık yargının hızlı hareket edip hızlı karar vermesi gerekiyor. Herkesin gizlilik kararı kalkana, iddianame çıkana kadar beklemesi gerekiyor.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu