FutbolGündem

Fenerbahçe’de sürpriz gelişme! Dia ve Stoch satılıyor

Fenerbahçe’de sürpriz gelişme!..Dirk Kuyt transferiyle sezona hızlı giren Fenerbahçe’de yönetim cazip teklifler gelen Stoch ve Dia’yı satma kararı aldı.

Milliyet Gazetesi’nden Yusuf Kobal’ın haberine göre Fenerbahçe yönetimi, Miroslav Stoch ve Issiar Dia’yı yüklü bir bonservis ücreti ile elden çıkararak, transferde rahat hareket etmenin planlarını yapıyor. Stoch’un, özellikle Rus ekiplerinden teklif aldığı, Arap ülkesinde top koşturan eski Fenerbahçeli Niang’ın vatandaşı olan Dia’nın da gözünü buralara diktiği bildirildi.

Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon yaşanan mali sorunlar nedeniyle yeni sezon transfer politikasında bazı tasarruf önlemlerine başvururken, futbolculara ödenecek olan yıllık ücretleri de belli bir seviyenin altına çekti. Ancak yabancı oyuncu transferinde ödenecek olan bonservis bedelleri için gerekli olan finansmanı sağlamak şimdilik sorun olurken, duygusal kimliği ile bilinen Stoch ile verim alınamayan Dia’nın satışından gelecek olan paraya bel bağlandı. Sarı lacivertli yönetim, Stoch ve Dia’nın satışından 15 milyon euro gelir hedefliyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu