FutbolGündem

Deniz Tolga Aytöre’den Adnan Öztürk’e; Bizi tarlalar değil, çiftçiler ilgilendiriyor

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tolga Aytöre, Adnan Öztürk’ün bir gazetede yer alan şike soruşturması göndermesine aynı şekilde cevap verdi. Aytöre, “Bizi tarlalar değil, çiftçiler ilgilendiriyor” dedi.

Deniz Tolga Aytöre, kulübün resmi, internet sitesinin “3 Soru 3 Cevap” bölümüne konuk oldu. Aytöre’ye yöneltilen sorular ve alınan cevaplar şöyle;

Yargı süreci ile ilgili hukuki konumumuz hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Bir hukukçu olarak devam eden bir yargılama süreci hakkında yorum ya da değerlendirme yapmamın doğru olmadığını düşünmekteyim. Kanaatimce yargılayanlara ve yargılananlara gösterilecek saygının aynı oranlarda olması hukuki bir gerekliliktir.

Kesinleşmemiş yargı kararları üzerine yorum ve değerlendirme yapanlar ya toplumu kaos ve kargaşa ortamına sürüklemek ya da devam eden yargı sürecini etkileme çabası içindedirler ki bu tasarrufların her ikisi de suçtur.

Bir Kulüp yöneticisinin tarlalar ve hasat mevsimi gibi ’sözde şike dosyasını’ çağrıştıran sözleri için düşünceleriniz nedir?
Saman, saban, tarla, hasat gibi kelimelerin Anadolu’da neyi çağrıştırdığı açıktır. Bu nedenle bu açıklamayı muhatap almamız ne yazık ki ’Mümkün değildir’. Bizim muhattabımız olsa olsa hasat zamanında kasasındaki 1.000.000 Dolar’lık açığı nereye harcadığını açıklayamayan ’Çiftçinin kendisi’ olabilir.

“Yayla-Stat” tespiti yönündeki değerlendirmeniz nedir?

Sizlerden öncelikli talebim, bizleri bu sığ ve seviyesiz tartışmaların içine çekmemenizdir. Stat konusu herkesin malumudur. Umarım bu tespitleri yapanların statları Fenerbahçelilerin ’kendi emek ve alın terleri’ ile inşa ettikleri Şükrü Saracoğlu Stadı’ndan daha şehre yakın ve daha merkezi bir yerdedir…

Adnan Öztürk ne demişti?

Ali Yıldırım’a soruyorum. Sayın Arıboğan kuş mu ki uçsun? Ayakları gayet sağlam yere basan çok başarılı bir yönetici. Gereksiz polemik yaratmak amacı, gündem saptırma amacı bunlar. Her zaman söyledik. Yine söyleyelim Galatasaray’a kimse sataşmasın. Biz de kendi işimize bakıyoruz ama sataşanlara da verilecek cevabımız her zaman var. Ortamı germenin manası yok.

Böyle sataşmalar olunca aklıma hep tarlalar geliyor. Ben asıl cevap hakkımı kamu spotu olarak kullanmak istiyorum. Malumunuz hasat mevsimi geldi. Çiftçi vatandaşlarımızdan ricam tarlalarını hasat sonrası sürmeden önce anız ateşine maruz bırakmasınlar. Toprağa hiç yararı olmadığı gibi ciddi zarar vermektedir. Ve uzun dönemde verimliliğin kaybolmasına sebep olmaktadır. Bu konuda gösterecekleri hassasiyet ülkemizin tarım rekoltesini ciddi anlamda yükseltecektir. Böylece gelecek nesillere sağlıklı tarım arazileri kalacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu