FutbolGündem

Günay; Fenerbahçe içinde hiçbir islam örgütü yer alamaz

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe camiası içinde hiçbir tarikat ve İslam örgütünün yer alamayacağını söyledi.

Fenerbahçe Kulübü’nün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirdiği divan kurulu toplantısında açılış konuşması yapan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, şike soruşturmasının siyasi bir ortama çekilmesine izin vermeyeceklerini belirterek şöyle konuştu;

Fenerbahçe Spor Kulübü Türkiye’nin en yaygın, en güçlü sivil toplum ve Bakanlar Kurulu kararı ile kamu yararına çalışan bir spor kulübüdür. Hiçbir tarikat, İslam örgütü zemininde bir yapılanma bu kulübün içinde yapamaz.

Kulüp olarak Atatürk devrimlerine sadık, koruyan ve o düzende kalmaya kararlı 23 milyon kişilik bir topluluk olduklarını dile getiren Yüksel Günay konuşmasına şöyle devam ett; ‘Planlanan iddialar ve tehditlere maruz kalacak kadar sahipsiz değiliz.

Kulüp olarak laik düzende, laik anlayışla, yalnız spor yapıyoruz. Bize kulübümüze, sponsor olan ulusal kuruluşlara ve sahiplerine yapılan yakıştırmalara da karşı olduğumuzu bildirmek benim Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak sizler adına görevimdir.

Türkiye Cumhuriyeti yargısıyla, ne de cumhuriyetin polisiyle bir sorunları olmadığını kaydeden Yüsel Günay sözlerini şöyle tamamladı; Fenerbahçe Spor Kulübü bugüne dek iki Cumhurbaşkanı, iki Başbakan kulüp üyesi, 117 general ve amiral, 48 Bakan, 1168 milletvekili ve senatör, 27 vali, 1500’ün üzerinde yargı mensubu, 71 adet birinci sınıf emniyet müdürü, 21 adet büyükelçi çıkarmış bir kulüptür.

Böyle bir kulübe böyle bir anlayışla suç isnat ediliyor. Bu yapıya sahip ve yalnız spor yapan bir sivil toplum örgütü paketleyemezsiniz, incitemezsiniz, rencide edemezsiniz, gururumuzla oynayamazsınız.

Bu arada Günay, basında amatör şubelerin kapatılacağı yönünde haberler yapıldığını da kaydederek, kapatılan hiçbir şube olmadığını söyledi.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu